Психологи розповіли, як уникнути залежності від смартфонів

Сучасний спосіб життя змушує нас проводити занадто багато часу перед екранами гаджетів. І ця проблема стосується не лише дітей і підлітків, а й дорослих.

Про це йдеться у блозі Reid Health.

Дослідження показують, що середній дорослий американець проводить близько 19 годин на день у телефоні. Професійні обов’язки, соціальні мережі, новини, розваги – це змушує нас залишатися підключеним до цифрового світу більшу частину нашого часу.

Однак постійне перебування в мережі може негативно вплинути на наше психічне та фізичне здоров’я. Наприклад, дослідження 2020 року показало, що люди, у яких діагностували залежність від смартфонів, мали порушення когнітивних функцій.

Експерти рекомендують обмежити час перед екраном поза роботою до двох годин на день, а вільний час варто присвятити фізичній активності. Це може бути складно на початку, але згодом це стане вашою звичкою.

Отже, з чого почати? З маленьких кроків:

1. Вимкніть сповіщення.

Сповіщення – це повідомлення від додатків, які з’являються на екрані, щоб сповістити про нову активність. Це спонукає вас дивитися на свій телефон і, швидше за все, витрачати на телефон додатковий час на гаджети.

2. Встановіть таймер.

Використовуйте таймер на телефоні, щоб підрахувати, скільки часу ви безперервно користуєтеся гаджетом. Коли таймер вимкнеться, спробуйте відволіктися і порухатись — прогуляйтеся, приберіть кімнату або спробуйте потренуватися вдома.

3. Залиште телефон за межами спальні.

Багато людей витрачають чимало часу ввечері, перед сном, просто переглядаючи новини чи соцмережі. Це заважає вашому сну та може значно збільшити щоденний час перед екраном. Тому просто поставте гаджет на зарядку в іншій кімнаті і йдіть у спальню, щоб відпочити. Щоб вчасно прокинутись наступного дня, використовуйте звичайний будильник.

Якщо ви стикаєтеся з проблемами, пов’язаними з надмірним використанням гаджетів, не соромтеся звернутися до лікаря для отримання консультації та допомоги.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Стіна
Читайте також