Правда чи ні, що швидка зарядка вбиває акумулятор смартфона

Практично всі сучасні мобільні телефони підтримують технологію швидкого заряджання. Це дає змогу заряджати пристрої навіть з великим акумулятором всього за 30-60 хвилин, а в найбільш просунутих моделях цей час може скорочуватися до 10-20 хвилин. Хоча зручність швидкої зарядки важко заперечити, багато людей все ще вважають, що вона завдає більше шкоди, ніж користі. Щоб виправдати цю теорію, приводяться декілька аргументів, які ми розглянемо детальніше.

Швидке заряджання істотно впливає на деградацію батареї. Оскільки цей процес базується на підвищенні потужності зарядного пристрою, акумулятор отримує більше енергії, ніж під час звичайного заряджання. Деякі вважають, що це може спричинити передчасне старіння батареї та скорочення її залишкової ємності. Однак насправді процес швидкої зарядки розрахований таким чином, щоб уникнути подібних проблем.

Він складається з двох фаз: перша – зарядка на повну потужність, розрахована на момент, коли смартфон розряджений або майже розряджений. У цьому стані акумулятор може швидко поглинути заряд без будь-яких негативних наслідків. Як тільки перша фаза завершується (приблизно на 50-70% заряду), наступає друга фаза, де потужність зменшується, а разом з нею – і швидкість заряджання.

Такий поділ на фази здійснюється спеціально для того, щоб швидке заряджання не пошкодило батарею. Повна потужність використовується тільки в той момент, коли акумулятор може її засвоїти. Після цього процес сповільнюється, щоб уникнути непоглиненого заряду, який може спричинити деградацію батареї, коротке замикання та інші неприємності.

Швидке заряджання може викликати перегрів, а відомо, що сильне підвищення температури негативно позначається на батареї. Однак на практиці підвищення температури під час швидкого заряджання є незначним і не перевищує встановлену норму. Швидка зарядка створюється так, щоб вона була безпечною, і спеціальне програмне забезпечення контролює підвищення потужності.

Швидке заряджання не є причиною вибуху акумулятора. Такі випадки стаються через дефекти на виробництві або помилки в конструкції. Важливо зазначити, що швидке заряджання використовується безпечно, оскільки виробники розробляють власні технології швидкої зарядки, які адаптовані саме для їхніх пристроїв.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело itechua.com
Читайте також