Поради для користування Gemini: що може цей чат-бот зі штучним інтелектом

Gemini може відповідати на запитання, надавати інформацію, створювати вміст та інтегруватися з іншими програмами та службами Google. Вам просто треба навчитися користатися цими перевагами ШІ від Google.

Треба одразу заначити. що Gemini, як і будь-який із сучасних чат-ботів зі штучним інтелектом, далекий від досконалості. Як зазначає Google, його відповіді можуть бути неточними, відображати певні упередження його навчання. Він може навіть не відповідати або надавати неправильні відповіді.

Як отримати доступ до Google Gemini

Щоб почати, відкрийте веб-сайт Gemini та увійдіть у свій обліковий запис Google. Натисніть «Спробувати Gemini» та погодьтеся з умовами обслуговування. На екрані чату Gemini пропонує кілька запитань, які ви можете поставити, якщо у вас зараз немає власних.

Виберіть одне із прикладів запитань і дочекайтеся відповіді. Звідси ви можете продовжувати задавати додаткові запитання на ту саму тему. Якщо ви хочете перейти до іншої теми, натисніть кнопку «Новий чат» у верхній частині лівої бічної панелі. Є також кілька способів покращити відповіді Gemini, щоб отримати більше від чат-бота AI.

1. Поставте лайк чи дизлайк

Ви можете оцінити відповідь Gemini. Під відповіддю клацніть значок «Не подобається», якщо вона вам сподобалася, або значок «Не подобається», якщо вона вам не сподобалася. Якщо ви поставите великий палець вниз, вас попросять пояснити, чому вам не сподобалася відповідь. Введіть конкретну причину та надішліть її.

2. Попросіть Gemini змінити свою відповідь

Залежно від вашого запитання та відповіді Gemini, ви можете наказати ШІ змінити відповідь. Це особливо корисно, якщо вам потрібен певний контент. Надіславши запит, перейдіть до кінця відповіді та натисніть кнопку “Змінити відповідь”. Можна попросити зробити відповідь коротшою, довшою, простішою, невимушенішою або професійнішою.

3. Попросіть Gemini пошукати це в Google

На основі відповіді ви можете поставити додаткові запитання на цю ж тему. Або клацніть піктограму Google, щоб ще раз перевірити відповідь, і Gemini виділить конкретні деталі. Потім ви можете клацнути виділений текст і відвідати онлайн-джерело.

4. Переглянути інші чернетки

Коли ви просите Gemini створити контент, ШІ надасть вам відповідь. Однак він також створює кілька чернеток тексту. Щоб переглянути ці альтернативні версії, натисніть спадне меню “Переглянути інші чернетки”. Ви побачите три інші чернетки тексту; клацніть ту, яку ви хочете побачити. Ви також можете натиснути кнопку «Відновити чернетки», щоб Gemini створив ще три чернетки.

5. Озвучте свій запит

Спробуйте надіслати запитання голосом. Натисніть піктограму мікрофона в підказці. Коли ви робите це вперше, вам потрібно буде дозволити Gemini використовувати ваш мікрофон. Продиктуйте свій запит і натисніть значок «Надіслати».

6. Нехай Gemini прочитає свою відповідь вголос

Ви можете почути відповідь, вимовлену вголос. Натисніть значок «Слухати» у верхньому правому куті відповіді. Ви можете натиснути піктограму «Пауза», щоб призупинити або зупинити оповідання.

7. Перегляньте своє запитання

Не задоволені відповіддю? Ви можете перефразувати оригінальний запит і повторити спробу. Наведіть курсор на запитання та клацніть значок редагування тексту праворуч. Змініть текст і натисніть кнопку “Оновити”, щоб отримати нову відповідь.

8. Попросіть Gemini переглянути конкретну частину відповіді

Замість того, щоб повторно генерувати всю відповідь, ви можете попросити Gemini переглянути конкретні деталі, які ви виберете. Для цього виберіть певний текст у відповіді, який потрібно змінити. Натисніть «Змінити виділений текст», а потім виберіть один із чотирьох параметрів за замовчуванням: «Відновити», «Коротше», «Довше» або «Видалити».

Або введіть конкретний запит у підказку. Тоді буде змінено лише вибраний текст. Потім ви можете скасувати зміну або вибрати інший тип перегляду.

9. Отримуйте місцеву інформацію з точним місцезнаходженням

За замовчуванням Google визначає ваше загальне місцезнаходження на основі вашої IP-адреси, але це не завжди працює корректно. Якщо ви хочете використовувати Gemini, щоб отримувати пропозиції щодо найближчих магазинів, ресторанів, підприємств і пам’яток, ви можете вказати йому використовувати ваше точне місцезнаходження. Це означає, що ви не проти поділитися своїм конкретним місцезнаходженням з Google.

Щоб налаштувати це, подивіться на місто, указане внизу лівої бічної панелі, і натисніть «Оновити місцезнаходження». Натисніть «Дозволити», щоб надати Gemini доступ до вашого місцезнаходження. У вікні “Про розташування” натисніть “Використовувати точне розташування”. Посилання під місцезнаходженням змінюється з вашої IP-адреси на ваш пристрій. Тепер ви можете використовувати Gemini для отримання інформації про найближчі сайти та заходи.

10. Завантажте зображення в Gemini

Gemini також дозволяє завантажувати зображення, щоб отримати інформацію про нього. Для цього натисніть кнопку “Завантажити файл” ліворуч від підказки та виберіть зображення. Файл може бути у форматі JPG, PNG або WebP. Після завантаження зображення введіть запитання чи запит на основі того, яку інформацію Gemini хоче надати про зображення, і натисніть «Надіслати».

11. Скопіюйте відповідь

Хочете поділитися або використати відповідь деінде? Надіславши запит, натисніть значок із трьома крапками поруч із відповіддю. У спливаючому меню натисніть «Копіювати» та вставте відповідь у зовнішню програму чи документ.

12. Опублікуйте відповідь

За умовчанням інші користувачі не бачать ваші розмови. Однак ви можете зробити відповідь доступною для спільного використання, подібно до того, як ви можете ділитися файлами Google Drive. Натисніть кнопку «Поділитися та експорт» і виберіть «Поділитися». Натисніть “Створити загальнодоступне посилання”, щоб опублікувати розмову в Інтернеті та надати доступ усім, хто має посилання. Ви також можете поділитися посиланням через LinkedIn, Facebook, Twitter або Reddit.

13. Експортуйте відповідь

Ви можете надіслати відповідь до Google Docs, якщо ви намагаєтеся використати його для створення документа. Натисніть кнопку «Поділитися та експорт» і виберіть «Експортувати в документи», а потім натисніть посилання «Відкрити документи», щоб переглянути текст як документ Google, де його можна редагувати. Відповідь також можна надіслати до Gmail, якщо натиснути кнопку «Поділитися та експортувати» та вибрати «Чернетка» в Gmail. Натисніть посилання Відкрити Gmail, і текст з’явиться в електронному листі.

14. Керуйте своїми розмовами

Gemini також дозволяє керувати всіма вашими чатами. Ліва бічна панель відображає історію ваших розмов. Натисніть “Показати більше”, щоб побачити їх усіх. Виберіть один, щоб переглянути його та продовжити розмову з того місця, де ви зупинилися. Натисніть піктограму з трьома крапками для певного чату, і ви зможете закріпити його, перейменувати або видалити.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Спека
Читайте також