Ніколи цього не робіть: п’ять приладів, які не можна підключати до подовжувача

Подовжувачі дуже зручно використовувати, коли власний кабель пристроїв закороткий, щоб дістатися до розетки. Завдяки подовжувачам ви можете підключати елетроприбори по всій кімнаті. Однак в деяких випадках краще цього не робити.

Мова йде про енергоємні прилади, які споживають велику кількість енергії. При підключенні до подовжувача вони можуть пошкодитися або навіть викликати пожежу.

Коли ви підключаєте сильнострумовий прилад через подовжувач, він створює невеликий опір. Опір збільшується разом із довжиною шнура, тому чим далі електрострум має проходити, тим нижча напруга буде виміряна на приладі. Коли прилад отримує занадто низьку напругу, він споживає більше струму, щоб виконати той самий обсяг роботи. Увімкнення певних потужних пристроїв від подовжувача може призвести до перевантаження шнура, перегріву та потенційної пожежі.

Наступні п’ять гаджетів не варто підключати до подовжувача.

1. Обігрівач

Підключення обігрівача до подовжувача небезпечно з кількох причин. Обігрівачі (особливо обігрівачі високої потужності) споживають величезну кількість енергії та можуть легко перевантажити подовжувач. Постійне високе споживання електроенергії може спричинити перегрів подовжувача та навіть потенційне займання. Це небезпечно для техніки, яка й так вже нагрівається.

2. Мікрохвильова піч

Мікрохвильові печі споживають велику кількість енергії. Підключення мікрохвильовки до подовжувача може не забезпечити стабільне живлення, що вплине на її роботу.

3. Холодильник

Більшим приладам, таким як холодильники та морозильні камери, для належної роботи потрібен стабільний потік електроенергії безпосередньо від розетки. Навіть найкращі подовжувачі зазнають перепадів і коливань напруги, що може призвести до несправності цих приладів. У деяких випадках ці зміни можуть остаточно пошкодити ваше обладнання.

4. Пральна машина

Вашу пральну машину та сушильну машину завжди слід підключати безпосередньо до розетки. Як і інші великі прилади, вони просто вимагають занадто багато енергії. Використання подовжувача може призвести до передчасного виходу з ладу. Гарантія на пральну машину може не покривати цей тип несправності.

5. Кондиціонер

Кондиціонери також споживають багато електроенергії, особливо віконні блоки або портативні кондиціонери з високою холодопродуктивністю. Підключення цих пристроїв до подовжувача може призвести до перегріву та створити небезпеку пожежі. Що ще гірше, низька передача струму може перевантажити і зламати двигун блоку змінного струму.

Загалом, ви не повинні використовувати із подовжувачем той пристрій, що споживає значний струм. Але якщо вам знадобиться в надзвичайній ситуації, переконайтеся, що це товстий короткий подовжувач, який забезпечує високу напругу, щоб запобігти пошкодженню двигуна або деталей.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Tom`s Guide
Читайте також