IT-фахівці дали 10 підказок, як створювати паролі, стійкі до злому

Хакерство стало серйозною загрозою в нашу цифрову епоху. Щотижня викрадають один мільйон паролів, і ці викрадені паролі також можуть коштувати жертві великих грошей.

Тому Bibliotech з посиланням на шведських кіберфахівців з SaasGenius пропонує кілька професійних порад щодо створення надійних паролів.

1. Не використовуйте послідовні цифри чи літери

Хакерське програмне забезпечення дуже добре вгадує паролі, що складаються з послідовних цифр або літер. Навіть в тих ситуаціях, коли хтось бачить, як ви вводите пароль, дуже легко зрозуміти, що ваші цифри йдуть послідовно.

2. Зробіть свій пароль довгим

Ви повинні мати пароль довжиною не менше 12 символів. Чим довший ваш пароль, тим більше символів повинен вгадати хакер; чим більше комбінацій є для хакерського програмного забезпечення, тим більше часу знадобиться для злому. Отже, почніть використовувати довші паролі вже сьогодні.

3. Не використовуйте той самий пароль на різних веб-сайтах

Використання одного пароля для кількох облікових записів полегшує хакерам доступ до всіх ваших облікових записів користувачів, якщо один з них зламано. Хакери можуть дізнатися про платформи, на які ви підписалися, за допомогою процесу, відомого як надсилання облікових даних. Надсилання облікових даних — це тип кібератаки, під час якої хакери автоматично запускають викрадені облікові дані через кілька веб-сайтів, щоб знайти збіги та ввійти в облікові записи користувачів.

4. Регулярно змінюйте паролі

Більшість експертів з безпеки рекомендують змінювати паролі кожні три місяці. Тим не менш, немає чіткого ідеалістичного показника того, як часто вам слід змінювати паролі. Вам слід частіше змінювати паролі платформ, якими ви користуєтеся разом з членами команди.

5. Застосуйте шифрування пароля

Шифрування пароля — це процес перетворення читабельного тексту в формат, який неможливо прочитати. Якщо ввімкнути шифрування паролів для ваших облікових записів, ваші паролі будуть зашифровані та замінені випадковими символами. Це означає, що якщо комусь коли-небудь вдасться отримати ваші паролі, вони не зможуть ними скористатися, попередньо не розшифрувавши їх.

6. Не записуйте свої паролі

Написання ваших паролів у друкованому записнику збільшує ризик втрати облікових записів користувачів через хакерство. Якщо хтось інший потрапить у вашу фізичну папку, він матиме доступ до всіх ваших облікових записів в Інтернеті.

7. Використовуйте багатофакторну автентифікацію

Багатофакторна автентифікація – це додатковий рівень безпеки, який можна додати до свого облікового запису. Щоб увійти, вам потрібно надати більше однієї інформації. Це може бути код, надісланий на ваш телефон, або біометричне сканування, наприклад відбиток пальця.

8. Додайте трохи складності

Найнадійніші паролі містять суміш великих і малих літер, цифр і символів. Таке розташування ускладнює їх зламати.

9. Не створюйте особисті паролі

У вас може виникнути спокуса використовувати своє ім’я чи день народження як пароль, але це погана ідея. Особиста інформація створює слабкі паролі, оскільки їх легко вгадати або знайти в Інтернеті.

10. Уникайте використання громадського Wi-Fi для доступу до конфіденційних облікових записів

Використання загальнодоступного Wi-Fi може бути ризикованим, оскільки неможливо бути впевненим у безпеці мережі. Хакери, які використовують ту ж загальнодоступну мережу Wi-Fi, що й ви, потенційно можуть виявити ваші паролі та отримати доступ до ваших облікових записів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також