7 способів нарешті перестати витрачати стільки часу на свій телефон

Просто постfвте собі питання: скільки разів на день ви перевіряєте свій смартфон? А скільки часу ви проводите у соцмережах? Скоріше за все, цифри будуть вражаюче великі. Ми витрачаємо час буквально в нікуди просто тому, що “серфимо” в Інтернеті. Як це виправити?

Давайте одразу зазначимо. що змінити давні звички буде складно, але деякі кроки ви можете зробити прямо зараз.

1. Визначте, як ви хочете, щоб виглядали ваші стосунки з телефоном.

Багато людей починають із розпливчастої мети — «Я хочу витрачати менше часу на свій телефон», але не уточнюють, заради чого вони хочуть досягти цієї мети. Варіанти можуть бути різні:

  • щоб більше часу проводити з дітьми;
  • щоб частіше гуляти на вулиці;
  • щоб вчасно написати дисертацію;
  • щоб більше спілкуватися наживо з друзями;
  • щоб прочитати за рік більше книжок, і т.д.

Поставте собі мету, до якої вам потрібно дійти. Ціль. У вас має бути конкретна ціль.

2. Визначте, скільки часу ви зараз проводите за телефоном.

Встановіть програму для відстеження часу, наприклад Moment, яка збиратиме дані про те, скільки часу на день ви проводите за телефоном і як часто ви його берете в руки. Спочатку ця інформація може викликати пригнічення, але це чудовий спосіб відстежувати ваш прогрес і підвищувати мотивацію.

3. Використовуйте одні програми, щоб захистити себе від інших

Це може здатися нерозумною пропозицією, але насправді вона надзвичайно ефективна. Такі програми, як Freedom (iOS) або Flipd дозволяють блокувати доступ до попередньо визначених програм і веб-сайтів. Ви можете ввімкнути блокувальник додатків, коли намагаєтеся зосередитися на роботі, або можете встановити розклад, у які години дня ви хочете мати доступ до ігор та інших спокусливих додатків. Деякі версії також дозволяють заздалегідь планувати сеанси «блокування» — наприклад, ви можете заблокувати себе в програмах соціальних мереж на дві години перед сном — чудовий інструмент, коли ви намагаєтеся змінити звичку.

4. Створіть нагадування, щоб перевірити себе

Часто ми знаходимо телефони в руках, не знаючи, як вони туди потрапили, а потім через 30 хвилин дивимося на годинник, дивуючись, куди подівся час. Щоб запобігти цим «зомбі-перевіркам», створіть собі невелику перешкоду, яка змушує вас зменшити швидкість і вирішити, чи справді вам потрібен зараз телефон.

5. Видаліть програми соціальних мереж

Вони зжирають найбільше часу. Власне, вони створені для того, щоб ми витрачали на них якомога більше часу. Чому? Бо це вигідно. Кожна хвилина, яку ми проводимо в соціальних мережах, — це ще одна можливість показати нам рекламу. Це не означає, що ви не можете користуватися соціальними мережами, якщо дійсно цього хочете. Але якщо ваша мета — витрачати менше часу на телефон, обмежтеся використанням соціальних мереж лише на комп’ютері.

6. Налаштуйте текстовий автовідповідач

Якщо ви часто пишете повідомлення, то вам це може допомогти. Налаштуйте автовідповідач, який повідомляє людям, що ви робите перерву і що ви відповісте їм після повернення. Якщо вони мають термінове повідомлення, вони знатимуть, як знайти інший спосіб зв’язатися з вами.

7. Встановіть максимум фізичних обмежень

Заряджайте телефон там, де ви не можете його дістати з ліжка. Вимкніть усі сповіщення, окрім телефонних дзвінків, повідомлень і подій календаря — ви завжди можете знову ввімкнути сповіщення одне за іншим, якщо пропустите їх. Сенс полягає в тому, щоб почати з мінімуму і зробити акцент на спілкуванні від реальних людей, які намагаються зв’язатися з вами напряму. Змініть свій головний екран так, щоб на ньому відображалися лише програми, які є корисними інструментами. “Спокусливі” програми сховайте в папці на внутрішньому екрані.

Якщо щось не вдається і ви відчуваєте, що знову і знову тягнетесь до телефону, згадайте пункт 1.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Time
Читайте також