11 найпопулярніших шахрайств WhatsApp і як їх уникнути

Існує просте правило: якщо платформа стає популярною і кількість її користувачів збільшується, значить, буде збільшуватись і кількість шахраїв. Не дивно, що кіберзлочинність у WhatsApp невпинно зростає і жертви втрачають чималі гроші.

Шахраї використовують кілька основних трюків, щоб зловити вас у пастку та витягти ваші особисті та фінансові дані. Ось деякі з них.

1. Видавати себе за іншу людину

Це найпоширеніший спосіб обдурити користувача WhatsApp. Шахрай видає себе за вашу дитину, друга чи кохану людину та надсилає вам повідомлення з невідомого номера. Шахрай розповідає переконливу історію про свій зламаний, викрадений або втрачений телефон і просить вас надіслати гроші через надзвичайну ситуацію.

Шахрай також розповідає про втрату доступу до банку через новий номер і надсилає нові реквізити банківського рахунку для надсилання коштів. Перш ніж переказувати кошти на невідомий банківський рахунок, зателефонуйте людині, щоб підтвердити її особу.

2. Шахрайство з кодом підтвердження

Більшість людей використовують свій номер телефону як двофакторну перевірку, щоб підвищити рівень безпеки своїх соцмереж, банківських рахунків тощо. Ви можете отримати повідомлення WhatsApp від незнайомця, який стверджує, що помилково ввів ваш номер мобільного телефону, і просить надіслати вам код підтвердження.

Якщо ви надасте код підтвердження, ця особа може отримати доступ до одного з ваших облікових записів онлайн і заблокувати вас, змінивши пароль. Ніколи не повідомляйте код підтвердження незнайомцям! Якщо ви отримаєте такі запити, заблокуйте цю особу та повідомте про обліковий запис у WhatsApp.

3. Безкоштовні подарункові картки та ваучери

Ви можете отримати повідомлення з веб-посиланням для отримання купонів для Nike, Adidas чи будь-якої іншої відомої компанії.

Ці повідомлення можуть мати, наприклад, такий формат:

“Nike виповнилося 150 років. Щоб відзначити цю дату, компанія пропонує першим 1000 користувачам подарункову картку за посиланням нижче.”

Коли ви відвідуєте веб-сайт, натискаючи посилання, вас просять поділитися особистими даними, такими як ім’я, номер телефону, електронна адреса та інша інформація, щоб розблокувати безкоштовний купон. Такі незнайомі посилання також можуть заразити ваш пристрій програмами-вимагачами. Ігноруйте ці повідомлення та повідомляйте про них у WhatsApp.

4. Незнайомі QR-коди

Цей трюк поширений там, де люди використовують QR-коди для отримання або надсилання грошей. Шахрай надсилає вам QR-код (який містить запит на отримання грошей) і просить відсканувати його, щоб отримати приз.

Коли ви скануєте QR-код і вводите свій PIN-код, гроші відразу знімаються з вашого рахунку. Ніколи не скануйте та не діліться невідомими QR-кодами, отриманими через WhatsApp. Навіть якщо ви відскануєте його, ще раз перевірте призначення перед введенням PIN-коду.

5. WhatsApp Gold

Це один з найстаріших способів шахрайства у WhatsApp. Він спонукає користувачів завантажувати шкідливі програми на свої пристрої.

Ось як працює афера. Ви отримуєте повідомлення з облікового запису з логотипом WhatsApp на зображенні профілю. У повідомленні рекламується версія WhatsApp Gold, яка пропонує нові цікаві функції безкоштовно.

Коли ви натискаєте посилання, шахрай встановлює на ваш пристрій зловмисне програмне забезпечення, щоб викрасти конфіденційну інформацію. Іноді ви можете завантажити фальшиву програму WhatsApp, яка збирає ваші особисті дані. Ніколи не реагуйте на такі повідомлення і не пересилайте їх членам своєї родини.

6. Лотерейні афери

Шахрай надсилає вам повідомлення WhatsApp, щоб оголосити, що ви стали переможцем у лотерейному джекпоті. Людина просить вас натиснути посилання, щоб отримати свій приз. Ці підроблені веб-сайти витягують вашу особисту інформацію та розкривають вашу особу кіберзлочинцям.

7. Схеми швидкого збагачення за допомогою криптовалюти

Ви можете отримати повідомлення WhatsApp про вражаючу прибутковість криптовалютних інвестицій. Шахрай може надіслати вам підроблені графіки та відгуки, які мають запевнити вас у ефективності фонду.

Тримайтеся подалі від таких повідомлень і не надсилайте нікому гроші. Не довіряйте свої гроші тому, хто обіцяє зробити вас багатим за короткий термін.

8. Благодійні афери

Шахрай зв’язується з вами від імені некомерційної організації і просить вас пожертвувати гроші на добру справу. Може поділитися з вами підробленими фотографіями своєї “благодійної” роботи.

Завжди уникайте таких повідомлень. Якщо ви хочете зробити благодійну пожертву, скористайтеся офіційними каналами або зв’яжіться з організацією безпосередньо.

9. Шахрайство з відеодзвінками

Це одне з найнебезпечніших шахрайств WhatsApp. Ви отримуєте відеодзвінок із невідомого номера в WhatsApp. Коли ви відповідаєте на дзвінок, людина роздягається догола і записує всю сцену на свій телефон. Оскільки ваш попередній перегляд у прямому ефірі з’являється під час відеодзвінка, може здатися, що ви розмовляєте з іншою особою.

Через деякий час ви отримуєте дзвінок або повідомлення, і шахрай погрожує поділитися голим відеодзвінком з вашими батьками, дружиною та друзями. Людина вимагає гроші за видалення відео.

Завжди обережно відповідайте на невідомі відеодзвінки. Якщо ви відповіли на дзвінок і помітили щось незвичне, негайно відключіться та заблокуйте номер. Якщо вас втягнули в такі афери, не надсилайте гроші.

10. Шахрайство служби підтримки клієнтів

Шахраї зв’язуються з вами, видаючи себе за представника служби підтримки клієнтів WhatsApp. Людина просить вас надати особисту інформацію, щоб підтвердити та захистити ваш обліковий запис WhatsApp. Ви навіть можете отримувати повідомлення від своїх банків і відділів кредитних карток. Це насамперед шахраї, які намагаються викрасти дані вашої кредитної картки та інші фінансові дані.

11. Пропозиція дуже вигідної роботи

Вам надсилають повідомлення WhatsApp із пропозицією цікавої роботи. Вам пропонують високу зарплату за кілька годин рутинної роботи вдома. Вони просять вас внести початкові кошти, які ви можете забрати будь-коли. Звичайно, насправді гроші вам ніхто не повертає. В основному це піраміди та шахрайства, які через деякий час зникають.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело androidpolice
Читайте також