Як захистити свій біткоїн-гаманець: 11 способів

Криптовалюти часто стають мішенню для шахраїв і злодіїв. Тому вміти захистити свій біткоїн – це важливі навички для будь-якого криптовласника.

Отже, якщо ви хочете надсилати, отримувати або просто зберігати біткоїни, то без цифрового криптогаманця вам не обійтися. До речі, такий криптогаманець створює і Україна.

Біткоїн — це децентралізований актив, і тому деяким новачкам здається, що це безпечна інвестиція. Насправді ж, все навпаки. Через відсутність централізованого контролю за активом, вам як власнику біткоїнів доведеться взяти на себе повну відповідальність за безпеку та захист свого гаманця.

Що таке біткоїн-гаманець і як він працює?

З технічної точки зору, справжні біткоїни не зберігаються в гаманці, оскільки біткоїн — це мережа зі списками незмінних транзакцій. Але у гаманці зберігаються закриті ключі — цифрові коди, відомі лише власнику.

Цей приватний ключ є «зв’язком» між вами, власником, і відкритим ключем або серією відкритих ключів (числові коди, пов’язані з певною кількістю біткоїнів).

Тепер давайте розглянемо дії, які слід виконати, щоб захистити свій біткоїн-гаманець і ваші кошти.

11 способів захистити свій біткоїн-гаманець

1. Виберіть апаратні гаманці

На ринку існує велика кількість варіантів біткоїн-гаманців. Для користувачів, які особливо стурбовані кіберзагрозами, “холодне” зберігання може бути найкращим варіантом. Якщо говоритипростими словами, то “холодний криптогаманець” – це електронний пристрій, створений спеціально для зберігання приватних ключів та шифрування вашої криптовалюти. Він тихенько лежить на вашій полиці вдома і ви ніколи не підключаєте його до Інтернету.

Такі виробники, як Trezor і Ledger, пропонують різноманітні моделі USB-подібних пристроїв із попередньо встановленими рівнями безпеки та функціями шифрування. Вони не підключаються до Інтернету, тому кіберзлочинцям буде важко отримати доступ до вашого закритого ключа.

2. Зберігайте свій приватний ключ офлайн

Ви можете захистити свій гаманець, “вийнявши” свій закритий ключ із сітки та зберігаючи його в «реальному світі». Спрацює просто запис приватного ключа на аркуші паперу, а не збереження його на будь-якому електронному пристрої.

3. Завжди використовуйте безпечне підключення до Інтернету

Більшість публічних мереж є вразливими та мають недоліки безпеки. Якщо у вас є біткоїн-гаманець на вашому ноутбуці, спробуйте використовувати точку доступу телефону та за будь-яку ціну уникайте підключення до загальнодоступних мереж під час доступу до свого гаманця. Найкраще використовувати лише домашні або добре відомі мережі, у безпеці яких ви впевнені.

4. Використовуйте якісне та сучасне антивірусне програмне забезпечення

Слікуйте за тим, щоб на вашому комп’ютері було встановлено найновішу та надійну антивірусну програму. Оскільки більшість кібератак використовують віруси та зловмисне програмне забезпечення для доступу до вашого пристрою, важливо виконати належне сканування пристрою перед установкою гаманця. Не забувайте також вчасно оновлювати програмне забезпечення, щоб захистити себе від найновіших шкідливих програм.

5. Не переходьте до невідомих або підозрілих посилань

Будьте обережні зі своєю діяльністю в Інтернеті. Інтернет-шахраї можуть клонувати цілі веб-сайти та використовувати URL-адреси, майже ідентичні автентичним. Якщо ви користуєтеся онлайн-гаманцем або подібною службою, де потрібно ввести закритий ключ, переконайтеся, що адреса веб-сайту є автентичною. Також слідкуйте за електронними листами про шахрайство щодо біткоїнів. Вони набувають популярності та часто просять відвідати певний веб-сайт або ввести свої дані.

6. Використовуйте надійний пароль для свого онлайн-гаманця

Якщо ви використовуєте онлайн-гаманець, будьте обережні при виборі пароля. Уникайте використання номерів телефонів, дат народження, імен або улюблених фільмів. Натомість виберіть буквено-цифрову комбінацію, яка має сенс лише для вас. Статистика показує, що 52% людей повторно використовують той самий пароль у різних службах. Переконайтеся, що ваш пароль для вашого гаманця унікальний.

7. Ніколи не віддавайте свій закритий ключ

Особисті ключі призначені лише для ваших очей. Нікому не діліться ними та не просіть, щоб хтось інший здійснював транзакції за вас. Ігноруйте всі пропозиції чи запити, які передбачають надання вашого приватного ключа третій стороні чи особі.

8. Тримайте окремий гаманець для повсякденних операцій

Якщо вам потрібно здійснювати невеликі щоденні транзакції, хорошим варіантом є створення окремого гаманця, який можна поповнювати за потреби. Немає обмежень щодо кількості біткоїн-адрес або гаманців, які ви можете створити. Сортування транзакцій і розділення найважливіших покращить безпеку всього портфеля.

9. Використовуйте двофакторну аутентифікацію для онлайн-гаманців

Більшість онлайн-гаманців мають двофакторну автентифікацію, і ви завжди повинні використовувати її. Це простий, але ефективний захід безпеки.

10. Завжди перевіряйте адресу Bitcoin

Здійснюючи транзакції, ви завжди повинні звертати особливу увагу на адресу одержувача. Існують шкідливі програми, які можуть «втрутитися», коли ви копіюєте та вставляєте адресу Bitcoin, і змінити вставлений результат на іншу адресу. Якщо ви не будете обережні, ви надішлете свої біткоїни комусь іншому.

11. Створіть резервну копію свого цифрового гаманця

Резервна копія дозволить вам отримати доступ до свого гаманця, якщо ви втратите свій пристрій або він вийде з ладу. Виберіть інше або безпечне місце для резервної копії. У разі викрадення вашого пристрою ви можете відновити доступ до свого гаманця за допомогою файлу резервної копії. В якості запобіжного заходу ви можете перемістити кошти на інший гаманець.

Зрештою, ви несете повну відповідальність за безпеку свого біткоїн-гаманця. Криптовалютна сфера постійно розвивається, а системи безпеки вдосконалюються, тому вам слід вжити всіх необхідних заходів безпеки та бути в курсі останніх удосконалень та оновлень безпеки, щоб уберегти свій біткоїн або будь-який інший криптовалютний гаманець від хакерів.

Читайте також: Які NFT краще купувати: поради фахівців

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело coinrivet
Читайте також