Як уникнути шахрайства з криптовалютою під час купівлі-продажу

Криптовалютна індустрія дуже вразлива до шахрайства та хакерів, зокрема через відсутність сталого регулювання. В будь-якому разі, відповідальність за безпеку та захист своїх активів в першу чергу несете саме ви, тому знання про різні типи шахрайства з криптовалютами є першорядним для інвесторів.

У цій публікації ми розглянемо різноманітні види шахрайства, як вони можуть вплинути на вас і що ви можете зробити, щоб захистити свої кошти від хакерів.

Шкідливе програмне забезпечення

Це може бути програма, встановлена на вашому пристрої, яка пошкоджує або отримує доступ до вашої конфіденційної інформації, у тому числі – дані про ваші криптогаманці. У деяких випадках шахрай може навіть отримати несанкціонований повний контроль над вашим пристроєм. Це може призвести до крадіжки ваших коштів — транзакції, яка є незворотною.

Зловмисне програмне забезпечення іншого типу може використовувати ваше обладнання для майнінгу криптовалюти.

Що робити?

Встановіть на свій комп’ютер перевірну антивірусну програму. Будьте уважні до будь-яких підозрілих “збоїв” у вашому пристрої. Навіть уповільнення роботи комп’ютера може бути сигналом про наявність шкідливого програмного забезпечення. Якщо ви серйозний інвестор із великими обсягами криптовалюти, вам слід вжити додаткових заходів обережності в Інтернеті. Утримайтеся від натискання на посилання та джерела, які ви не знаєте або не довіряєте.

Криптофішинг

Індустрія криптовалют часто пов’язана з традиційним фішинговим шахрайством. Вас можуть просто закидати спамом. Відправники будуть називати себе постачальниками послуг, пов’язаних із криптовалютою (веб-гаманці, біржі, творці нових проектів тощо). Деякі шахраї навіть копіюють існуючі веб-сайти обміну, щоб це виглядало цілком законно. Ці шахрайства з криптовалютою спонукають трейдерів розміщувати свої конфіденційні дані, наприклад ключі, на веб-сайті. Ця інформація легко клонується та викрадається хакером.

Фішингові електронні листи можуть мати багато варіантів – від сповіщень системи безпеки про ваші криптовалютні облікові записи до запрошень на події, пов’язані з криптовалютою. Більшість фішингових електронних листів просять надати конфіденційну інформацію, наприклад облікові дані вашого електронного гаманця.

Що робити?

Є кілька способів захистити себе від шахрайства з криптофішингом:

  • Ставте під сумнів будь-який сервіс, який пропонує криптовалюту безкоштовно.
  • Уважно перевіряйте будь-які посилання та не натискайте жодних посилань на сервері електронної пошти.
  • Використовуйте антивірусні програми, які забезпечують захист від фішингу.
  • Ніколи не повідомляйте інформацію про свою криптовалюту в Інтернеті чи по телефону.

Схеми “Pump and dump”

Pump and dump – це схеми біржевих маніпуляцій, коли курс криптоактивів штучно піднімається або опускається. Це заохочує недосвідчених інвесторів терміново купувати або продавати криптовалюту, втрачаючи гроші на невигідному курсі.

Що робити?

Існує кілька способів виявити шахрайство з Pump and dump:

  • Використовуйте лише перевірені джерела та перехресну інформацію, перш ніж приймати будь-які інвестиційні рішення.
  • Не піддавайтеся страху втратити. Те, що всі інші інвестують, не означає, що вони інвестують вигідно.

Уникайте нелегітимних брокерів і бірж

Використовуйте лише біржу з високою репутацією. Шахрайські брокери та біржі намагатимуться залучити людей, пропонуючи рекламні акції або обіцяючи швидке збагачення. Обов’язково ретельно вивчіть усі біржі чи брокерів, послугами яких ви збираєтеся скористатися. Читайте відгуки клієнтів і будьте в курсі останніх новин про будь-які вразливості чи атаки.

Остерігайтеся фальшивих гаманців

Оскільки криптовалюта продовжує розвиватися, зростають і методи обману інвесторів і трейдерів. Кількість додатків, гаманців і бірж зросла, і з такою кількістю варіантів на ринку можна легко стати жертвою фальшивих гаманців. Кілька навіть було знайдено та видалено з Google Play Store.

Читайте також:

Шахрайство з криптоінвестиціями зростає надшвидкими темпами: статистика від ФБР

Соцмережа X стала зручним місцем для криптовалютного шахрайства: що треба про це знати

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також