В Україні до кінця 2024 року мають остаточно легалізувати криптовалюту

Міжнародний валютний фонд наполягає на тому, що українське законодавство щодо криптовалюти має бути врегульоване до кінця цього року. Про це заявив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков в інтерв’ю UA.NEWS.

“Представники МВФ навели деякі приклади, які можуть бути релевантні для досвіду України. І серед них була здається Австрія. Міжнародний валютний фонд навіть залучав експертів, щоб вони розповіли про кейс Австрії. За їх словами, бажано, аби до кінця грудня 2024 року Україна прийняла профільне законодавство”, – сказав Борняков.

Народний депутат України Данило Гетманцев теж підтвердив, що МВФ та державні органи обговорюють питання навколо віртуальних активів. На його думку, криптовалюта не повинна мати податкові пільги: податки повинні сплачуватись за моделлю операцій із цінними паперами.

Законопроєкт про віртуальні активи був підписаний Зеленським у 2022 році. Проте, чинності документ досі не має, оскільки відсутні регуляторні інструменти щодо процесу оподаткування.

На вирішення цього питання спрямовані два законопроєкти, які нараз зареєстровані у ВР: №10225 від НКЦПФР та №10225-1 від Мінцифри. Різниця у документах полягає, зокрема, регулятора ринку: у першому випадку ним стають НБУ та НКЦПФР, а в другому – Мінцифри та НБУ.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також