У Туреччині хочуть ввести податок на операції з криптовалютами

Турецькі законодавці запропонували найбільшу податкову реформу за десятиліття. Це спроба поповнити національний бюджет, виснажений руйнівними землетрусами минулого року.

Уряд Туреччини готується серйозно потрясти податкову систему країни. За словами інсайдера, який побажав залишитися анонімним, чиновники готують нове податкове законодавство для обговорення в парламенті пізніше цього місяця.

Одна з найбільш привабливих пропозицій спрямована на бурхливий ринок криптовалюти в Туреччині. З огляду на постійну слабкість ліри та стрімке зростання інфляції, що останнім часом спонукає багатьох звичайних турків до використання цифрових активів, уряд хоче запровадити податок у розмірі 0,03% на криптовалютну торгівлю. Офіційні особи підрахували, що цей податок на криптовалюту може принести щорічно 3,7 мільярда лір. Це явна ознака того, що Анкара визнає зростаючий вплив таких валют, як біткоїн, у фінансовій системі Туреччини.

Турецький уряд, очолюваний партією президента Ердогана, вже намагався проштовхнути кілька суперечливих нових податкових законів. Маючи більшість у парламенті, вони мають достатньо голосів, щоб, якщо вони цього захочуть, ухвалити їх. Однак їм уже довелося відмовитися від однієї частини плану після того, як він викликав серйозну реакцію.

Спочатку міністр фінансів заявляв про введення податку на біржові операції. Проте трейдери та інвестори швидко заперечили, стверджуючи, що це підвищить витрати та вб’є активність ринку. Зіткнувшись із такою гарячою опозицією, уряд зрештою відклав ідею податку на торгівлю акціями.

Незважаючи на те, що вони відмовилися від податку на акції, Ердоган і його союзники не відмовилися від оподаткування криптовалютних транзакцій. Вони запропонували стягнути податок на купівлю та продаж криптовалют у рамках ширших зусиль із суворішого регулювання криптоіндустрії. Фактично, вони висунули проект закону, який вимагатиме від криптокомпаній отримання ліцензії та реєстрації.

Адміністрація стверджує, що ці криптовалютні правила необхідні для відповідності глобальним стандартам боротьби з відмиванням грошей, встановленим Групою розробки фінансових заходів. Здійснюючи репресії в цій сфері, вони намагаються привести Туреччину у відповідність до міжнародних фінансових правил і норм.

Таким чином, хоча чиновники відкликали податок на акції, криптосектор все ще знаходиться в їхньому полі зору.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело bloomberg
Читайте також