Криптовалюта в Україні буде під більшим контролем: деталі

Українська влада запланувала низку реформ, які, зокрема, пов’язані з криптовалютою. Ці міри впроваджуються для того, щоб отримати фінансову підтримку від ЄС за програмою Ukraine Facility. Ціна питання – €50 млрд протягом 4 років.

План для реалізації Ukraine Facility 2024-2027 розробив та представив на розгляд український уряд.

В документі на 380 сторінок зазначається, що поява криптовалюти та відсутність її правового регулювання є негативним фактором, який може сприяти поширенню шахрайських дій, відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму, а також ухиленню від оподаткування.

Тому влада вважає надзвичайно важливим впровадження ефективного регулювання ринку віртуальних активів. Попередні терміни — до кінця 2025 року.

Спроба взяти під контроль криптовалюти вже була. У 2022 році Верховна Рада ухвалила закон № 2074–ІХ «Про віртуальні активи», але він так і не набрав чинності через особливості, передбачені його прикінцевими положеннями.

В подальшому пропонується вдосконалити цей закон, а також внести зміни до Податкового кодексу України.

Нові реформи передбачають встановлення чітких правил регулювання ринку криптовалюти. Ці норми будуть визначати режим оподаткування операцій з віртуальними активами, а також забезпечать регулювання суспільних відносин, пов’язаних з емісією, публічною пропозицією, допуском до торгів та оборотом віртуальних активів відповідно до acquis ЄС.

За задумом, впровадження цих заходів допоможе досягти кількох цілей, таких як:

  • звести до мінімуму відмивання злочинних доходів та фінансування тероризму в Україні;
  • збільшити інвестиційну привабливість України.

Крім цього, плануються подальші реформи для покращення відповідності України стандартам FATF. Зокрема, у сфері віртуальних активів, цільових фінансових санкцій, фінансових розслідувань. Вони будуть зосереджені на приведенні українського законодавства у відповідність до законодавства ЄС та стандартів FATF.

Читайте також: Україна увійшла в число країн, які отримали найбільший прибуток від криптовалютних інвестицій

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело PaySpaceMagazine
Читайте також