Ethereum досяг $4000 вперше з 2021 року: чи довго протримається ціна?

Ethereum встановив новий багаторічний максимум у 4000 доларів якраз тоді, коли ціна біткоїна досягла нового історичного максимуму. Про таку можливість ми повідомляли раніше.

Згідно з даними CoinMarketCap, Ethereum (ETH) піднявся в ціні: 8 березня він коштував 3873 долари, а потім злетів більш ніж на 4%. Якщо є рахувати злет з початку року до поточної дати, то ефір стрибнув на 74% і досягнув за 27 місяців ціни у 4003 долари.

Цікаво, що ефір почав своє зростання у той самий час, коли підскочив біткоїн. Але, як це часто буває. на зростання біткоїну звернули увагу значно більше, ніж на інші криптовалюти.

Схоже, що цінова ефективність Ethereum підвищилася з двох причин.

1) Майбутнє оновлення Dencun Ethereum

Оновлення Dencun – це найбільш значне вдосконалення мережі Ethereum, яке спрямоване на реалізацію ряду покращень Ethereum. Зокрема, тут йдеться про EIP-4844, який вводить «proto-danksharding».

Proto-danksharding — це функція, яка дозволяє блокчейну використовувати блоби (бінарний набір даних), тим самим спрощуючи процес транзакцій. При цьому деякі дані зберігаються поза блокчейном, прискорюючи транзакції.

Розробники Ethereum призначили запуск основної мережі Dencun на 13 березня.

2) Можливе схвалення спотового біржового фонду Ether (ETF) Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC)

Іншим фактором, що впливає на ціну ефіру, є очікування, що SEC схвалить одну з кількох спотових заявок Ether ETF раніше.

Насправді, регулятор відклав прийняття рішення щодо спотових заявок Ethereum ETF від BlackRock і Fidelity, але учасники ринку все ще сподіваються, що незабаром вони будуть дозволені. Очікується, що SEC винесе рішення щодо всіх спотових заявок в один день (як це було з біткойн ETF 10 січня), щоб не надавати одному емітенту неправомірної переваги над іншими. Кінцевий термін, коли SEC може дозволити або відмовити Ether ETF, встановлено 23 травня.

Аналітик Bloomberg ETF Джеймс Сейффарт вважає, що SEC не потребує стільки часу на обробку заявки Ether ETF, як це було з Bitcoin ETF. У своєму дописі в соцмережі X Сейфарт зазначив, що 23 травня є «єдиною датою, яка має значення», коли мова заходить про Ether ETF.

За словами Сіддхарта Лалвані, співзасновника та генерального директора Range Protocol, інвестори можуть ще більше збільшити доступ до ефіру, коли трохи зменшиться увага до історичного максимуму біткойна:

«Після того, як увага від біткоїна перейде до потенціалу ETH ETF, ліквідність відновиться та консолідується на високих рівнях, що призведе до зростання цін для макропрогнозів. Загалом можна з упевненістю сказати, що незабаром інституційні інвестори займуть більші позиції в ефірі.»

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело cointelegraph
Читайте також