Чому AI-криптовалюта зростає в ціні і чи варто в неї вкладати

Разом зі стрімким розвитком штучного інтелекту з’явилася нова тенденція: почали виникати AI-токени, які одразу привернули до себе увагу.

Ось лише кілька останніх подій, які наочно демонструють бум і шаленство навколо штучного інтелекту (Artificial intelligence, AI):

 • Компанія NVIDIA, виробник чіпів зі штучним інтелектом, нещодавно випередила Saudi Aramco і стала третьою найдорожчою компанією у світі.
 • OpenAI, лідер у сфері генеративного штучного інтелекту, у лютому 2024 року підписав угоду, згідно з якою вартість компанії оцінили щонайменше в 80 млрд доларів.

Не дивно, що штучний інтелект почав впливати і на криптопростір. Зокрема, з’явилися AI-токени, тобто криптовалюти, які підтримують в блокчейні будь-які проєкти на основі штучного інтелекту.

AI-токени відіграють три ключові ролі:

 1. Спрощення транзакцій.
  За допомогою AI-токенів користувачі можуть оплачувати послуги, отримувати доступ до даних і т.д.
 2. Забезпечення керування протоколом.
  Деякі з AI-токенів надають своїм власникам право управління і дозволяють брати участь в прийняття рішень, які визначають розвиток і напрямок проєкту.
 3. Стимулювання користувачів робити внесок у розвиток проєкту.
  Користувачі можуть отримувати винагороду у вигляді AI-токенів за надання даних, надання обчислювальних ресурсів або розробку додатків ШІ.

Токени (монети), пов’язані з AI-проєктами, зазнали різкого зростання вартості. Цей сплеск викликаний ненаситним апетитом інвесторів до таких програм, як машинне навчання.

Згідно з даними CoinGecko, загальна ринкова вартість токенів, пов’язаних зі штучним інтелектом, зросла до приголомшливих 26,4 млрд доларів порівняно з лише 2,7 млрд доларів у квітні минулого року.

Обчислювальний індекс CoinDesk Indices Computing Index, який включає AI-токени, також зафіксував значне зростання, піднявшись на понад 165% за останні 12 місяців. Це випереджає навіть зростання біткоїнів і демонструє зростаючу важливість ШІ на ринку криптовалют.

Одним із ключових факторів зростання кількості AI-токенів є потенціал технології блокчейн для вирішення деяких проблем, з якими стикається індустрія ШІ. Такі проблеми, як конфіденційність і потреба в обчислювальній потужності, потенційно можуть бути вирішені за допомогою інтеграції блокчейну та технологій ШІ.

Маркус Левін, співзасновник компанії XYO Network, яка займається зберіганням даних у сфері блокчейну, вважає: поки системи штучного інтелекту та мережі блокчейнів будуть розвиватися, ми будемо бачити все більше і більше варіантів їх спільного використання. Це злиття технологій може призвести до ще більшої кількості інновацій і впровадження в найближчі роки.

Тим часом інвестиційний менеджер VanEck зробив позитивні прогнози щодо криптопроєктів штучного інтелекту: прибуток від цих проектів може сягнути 10,2 млрд доларів до 2030 року (за базовим сценарієм) і понад 51 млрд доларів (за їх підвищенням).

Втім, хоча потенціал токенів штучного інтелекту є суттєвим, визначити переможців і переможених у цьому просторі може бути складно.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело techtimes
Читайте також