Українські програмісти розробили гру, що допомагає вивчати кримськотатарську культуру

Нова мобільна гра називається Lağoda QT, є безкоштовною і доступна на iOS і Android. Це медитативна головоломка, де кожен рівень являє собою один з відомих віршів кримськотатарською мовою. Завдання гравців – знайти в тексті помилку.

“Враховуючи те, що протягом гри треба читати кримськотатарські тексти і розуміти їхній сенс, без знання мови в цю гру пограти не вийде. Проте вона явно допоможе не тільки познайомитися з поезією, але й вдосконалити мову, розширити свій лексикон тощо”, — пояснив автор гри, український програміст і розробник Саша Козлов.

Основою гри стала інша гра – україномовна “Лагода”, випущена торік. Її теж розробляв Козлов. На створенні кримськотатарської версії наполіг його друг Андрій Лауш, а допомогли у реалізації проєкту Мамурє Чабанова та Есмера Асанова. Вони займалися перекладом, добіркою віршів і тестуванням. Загалом було використано понад 150 творів від більш ніж 20 авторів.

“Без Есмери і Мамурє цю гру мені було б просто неможливо створити”, — уточнив програміст.

У грі немає реклами, платних підписок та кнопки “донат”.

“Це — медитативна гра, яка завдяки приємній музиці і мінімалістичному дизайну допоможе вам розслабитися та зануритися у світ кримськотатарської поезії”, — зазначив Козлов.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Успіх
Читайте також