Українські кіберспортсмени стали першими чемпіонами світу з Counter-Strike 2

Команда українців під назвою Natus Vincere (NaVi) перемогла в найпрестижнішому турнірі з CS-2 — PGL Major Copenhagen 2024. Він відбувся у столиці Данії Копенгагені. Наступний очікується у грудні у Шанхаї.

У гранд-фіналі українські кіберспортсмени зустрілися з американцями з FaZe Clan і перемогли з рахунком 2:1.

Команди грали на мапах Ancient, Mirage та Inferno. Першу мапу NaVi виграли з рахунком 13 на 9, на другій перемогли FaZe з 13:2, а на третій NaVi — 13:3.

За перемогу на турнірі NaVi отримали 500 тисяч доларів, а також путівки на турніри BLAST Premier World Final і Esports World Cup 2024.

Під час трансляції на каналах Maincast зібрали понад 5,6 млн гривень донатів на потреби бійців «Азову». У NaVi повідомили, що подвоять цю суму.

Членами команди є українці Валерій Вакховський (b1t) та Ігор Жданов (w0nderful), громадяни Фінляндії Алексі Віролайнен (Aleksib), Румунії Іван Міхай (iM) та Литви Юстинас Лекавічус (jL).

Цікаво, що цього року у складі команди – виключно українці. Раніше серед членів команди були росіяни. Наприклад, у 2021 році, коли у Стокгольмі NaVi виграла турнір PGL Major з «Counter-Strike: Global Offensive», в команду входили двоє українців і троє громадян Росії.

За співпрацю з російськими гравцями NaVi отримувала чимало критики від українців. І от нарешті команда позбавилася зайвого “багажу” – і перемогла.

Досягнення команди NaVi:

  • 2011 рік – перші переможці в історії турніру The International – найбільших змагань у світі з Dota 2.
  • 2021 рік – перемога на мейджор-турнірі — PGL Major Stockholm.
  • Перша команда в історії кіберспорту, яка перемогла у трьох головних турнірах з Counter Strike за один рік – World Cyber Games 2010, Intel Extreme Masters і Electronic Sports World Cup.
  • У сезоні-2021 український гравець у Counter-Strike: Global Offensive Олександр Костилєв став найкращим кіберспортсменом року. Він тоді теж представляв Natus Vincere.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело NaVi
Читайте також