Топ-7 дивовижних відеоігор, які випередили свій час

Відеоігри – це теж свого роду мистецтво, яке здатне розширювати межі і змінювати погляди суспільства. Зазвичай такі ігри є дуже новаторськими на тлі інших і, можливо, трохи незрозумілими для гравців, але з часом вони визнаються класикою. Сьогодні ми назвемо вісім таких ігор, хоча цей список, звісно, не повний.

1. Max Payne

Макс Пейн підняв планку кінематографічного екшену у відеоіграх, перейнявши стиль фільмів Джона Ву про кунгфу. Звичайно, ми не можемо говорити про інноваційність Max Payne, не згадавши його механіку bullet time — здатність перетворювати перестрілки на повільне кровопролиття. Макс Пейн явно запозичив це у «Матриці», і хоча це була не перша відеогра з подібним ефектом, але саме тут це було зроблено настільки невимушено.

2. System Shock

System Shock стала новаторською у багатьох напрямках. Наприклад, це дослідження незвичних тем, зосереджених на штучному інтелекті, трансгуманізмі, вознесенні та людській душі. Фізичний движок зробив революцію в тому, як об’єкти діють у 3D-просторі. Це наголос на виборі гравця та варіантах уникнення бою за допомогою новаторських хакерських здібностей.

3. Outcast

Повністю досліджуваний відкритий світ, який з’явився за два роки до Grand Theft Auto III, не є причиною того, чому Outcast випереджає свій час. Перший приклад системи репутації: NPC допомагатимуть або заважатимуть вам залежно від того, наскільки добре ви з ними поводилися. Ворожі солдати поступово слабшають через нестачу їжі чи ресурсів, як результат вашої діяльності.

4. Red Dead Redemption 2

Подібно до Outcast приблизно два десятиліття тому, Red Dead Redemption 2 створив нові прецеденти для захоплюючого оповідання історій у відкритому світі. Це чудові луки, болота та туманні гірські вершини, які заохочували досліджувати верхи на конях; швидка подорож не була оптимальним способом пересування. Rockstar навмисно знизив темп сиквела Red Dead, наповнивши відкритий світ побічними заняттями і випадковими зіткненнями. Ігри з відкритим світом, випущені сьогодні, намагаються досягти рівня свободи, представленого в Red Dead Redemption 2.

5. Red Faction

Надзвичайно новаторською технологією Geo-Mod стала Red Faction. Неймовірно, скільки руйнувань вдалося вбудувати в свій ігровий процес. І хоча в грі був багатокористувацький компонент, у однокористувацькій кампанії також була використана ця неймовірна технологія руйнування. Гравці могли змінювати світ навколо себе з неперевершеною свободою. Бачите замкнені двері? Підірвіть каміння. Хочете проникнути в будівлю, що охороняється? Використайте підземні тунелі з ракетними установками. Попередні ігри включали скриптове руйнування, але Red Faction була першою, хто надав гравцям чисті несценарні можливості змінювати світ.

6. Shenmue

Звичайно, величний фрагмент японського життя Shenmue розділяє шанувальників і критиків донині, але амбіції розробників щодо того, що вони сподівалися стати розгалуженою серією, безумовно, випередили свій час. Представляючи концепцію дизайну гри з відкритим світом масовій аудиторії (принаймні, гравцям Dreamcast), Shenmue посилив занурення через денні та нічні цикли, NPC з роботами та процедурами та динамічну погоду. Інтерактивність, притаманна його деталізованому світу, також закріпила Shenmue як першопроходця, починаючи від повсякденного огляду предметів кухонного ящика до відвідування аркад для старовинної гри.

7. Silent Hill 2

Тут ви маєте справу зі зрілими, табуйованими, замовчуваними темами. Внутрішній зв’язок найпотаємніших бажань і мук персонажа з процесом гри, з войовничими монстрами. Атмосфери настільки небезпечна, що ви задихаєтесь – це всі причини, чому Silent Hill 2 випереджає свій час і витримує всі випробування приблизно через 22 роки. У певному сенсі Silent Hill 2 є дуже експериментальним.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело gamingbolt
Читайте також