Злочинці використовують технології Apple, щоб красти автомобілі

Трекери AirTag від Apple використовуються для відстеження та викрадення автомобілів. Про це повідомила поліція Вермонту, США.

Щоб не було плутанини, ми одразу зазначимо, що злочинна схема зафіксована у Канаді (зокрема, у місті Монреаль), але повідомили про неї американські поліцейські. Цьому не варто дивуватись, оскільки Монреаль знаходиться дуже близько до кордону з США.

Отже, у поліцейському звіті стверджується, що американець Ітан Янг, який регулярно відвідує Монреаль, отримав дивне сповіщення свого iPhone. Гаджет повідомив власнику, що невідомий AirTag переміщається разом з ним. В результаті пошуків чужий AirTag було виявлено в передній решітці автомобіля Ітана.

«Коли я повертався назад і збирався перетнути кордон, мій телефон сповістив мене, що є пристрій стеження, — пояснив Ян. — Коли я це зрозумів, я підтвердив це за допомогою свого телефону, який зміг змусити AirTag подати звуковий сигнал».

За даними американської поліції, кількість повідомлень про те, що автомобілі стали мішенню AirTags, зростає.

Злодії використовують трекери, щоб відстежувати місцезнаходження потрібних транспортних засобів, щоб потім їх викрасти. Очевидно, низька вартість AirTags у поєднанні з вражаючою ефективністю відстеження робить їх ідеальним вибором.

Влада штату Вермонт пропонує мешканцям шукати в своїх автомобілях будь-які незнайомі AirTags. Райан МакЛіверті, кібераналітик із Вермонтського розвідувального центру, рекомендує перевіряти під склоочисниками, всередині незамкнених авто або в передній решітці.

«Вони можуть ідентифікувати транспортні засоби, які можна викрасти та відправити за кордон у рамках групи крадіжок автомобілів», — сказав Макліверті.

Також існує ймовірність того, що AirTags використовуються для позначення автомобілів у рамках спроб переміщення наркотиків через кордон.

Користувачам варто знати, що не тільки гаджети Apple, а й телефони Android також можуть виявляти невідомі трекери через Bluetooth. AirTags входить в їх число. Це може допомогти вам зафіксувати сторонні трекери в машині.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело imore
Читайте також