Японські розробники створили робота, що лазить по стінах

Японська партнерська група у складі Sumitomo Heavy Industries, Mitsui O.S.K. Lines та MOL Ship Management створили робота, який здатен підніматись на важкодоступні сталеві конструкції.

Всі три компанії пов’язані з морською індустрією, а тому робот, в першу чергу, орієнтований на роботу на судні. Завдання робота – покращити технічне обслуговування суден і підвищити безпеку членів екіпажу.

«Робот-скелелаз» може переміщатися на висоти, які раніше були важкодоступними для людей або інших роботів. Також він може фотографувати та оглядати труднодоступні зони, а ще – вимірювати товщину сталевих пластин за допомогою дистанційного керування. Точність його вимірювання становить 0,01 мм. Це не тільки дозволяє уникнути небезпеки під час роботи на висоті, але й усуває потребу в риштуваннях, зменшуючи витрати на робочу силу та витрати на риштування.

Крім того, робот може працювати в обмеженому просторі, усуваючи ризик дефіциту кисню для екіпажу.

Нова розробка вже отримала “Схвалення інновацій для продуктів і рішень” від провідного класифікаційного товариства ClassNK.

Зокрема, ClassNK перевірив робота за такими характеристиками:

  1. Дистанційний огляд на висотах та інших місцях, таких як корпус судна, баластна цистерна та котел.
  2. Збір даних, необхідних для періодичного технічного обслуговування (оснащення вимірювальними інструментами, такими як товщиноміри та камери).
  3. Зменшення небезпечних завдань для працівників за допомогою дистанційної роботи.
  4. Зменшення допоміжних завдань, таких як будівельні роботи на риштуваннях.

Демонстраційні випробування робота пройшли успішно і тепер робот буде використовуватись на судах японських компаній.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело ClassNK
Читайте також