Виробник Bayraktar представив новий БПЛА: робот-шпигун має вертикальний зліт та посадку

Компанія Baykar, провідна турецька компанія у сфері виробництва дронів, продемонструвала свою передову інновацію — дрон-шпигун Kalkan Diha. БПЛА може здійснювати вертикальний зліт і посадку і підніматись на вражаючу висоту 14 500 метрів.

Kalkan має п’ять силових установок, використовує чотири електродвигуни для полегшення вертикального підйому та спуску, а також економічний бензиновий двигун, який забезпечує крейсерську швидкість.

Bayraktar Kalkan має функції автоматичної навігації, такі як відстеження маршруту, слідування за ціллю та можливості повернення додому. Цей дрон оснащено камерою Baykar BG-160 з тепловізором, спеціально розробленою Baykar. Удосконалений турецький розвідувальний дрон здатний знімати зображення високої роздільної здатності навіть вночі.

Одна з головних особливостей – здатність вертикального зльоту та посадки (VTOL). Ця унікальна здатність усуває потребу у злітно-посадковій смузі, дозволяючи дрону Kalkan злітати з будь-якої точки на землі. Цей рівень гнучкості робить його неймовірно легким для мобілізації, що ще більше підвищує його корисність.

Збройні сили Туреччини використовують різноманітні військові безпілотники-розвідники для своїх операцій. Одним із найвідоміших є Bayraktar TB2. Виготовлений компанією Baykar Makina, TB2 — це середньовисотний бойовий безпілотний літальний апарат із довготривалою витривалістю], який широко використовувався в місіях спостереження та розвідки, а також у бойових ролях.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело bulgarianmilitary
Читайте також