Ворог застосовує нові дрони “Гранат-4”: у чому головна небезпека для ЗСУ

Окупаційні війська рф почали використовувати проти України новий вид озброєння. Це модифікований апарат під назвою “Гранат-4”.

Загарбники заявляють, що їм нібито вдалося уразили танк М1А1 Abrams за допомогою цього дрона. В якості доказів вони опублікували відео, на якому дійсно видно вибух. Але що саме було підірвано, сказати наразі дуже важко, оскільки відео дуже нечітке і зроблене з великої висоти. Підтверджень з української сторони про ураження цілей наразі немає.

Тим не менш, незалежно від того, була уражена ціль чи ні (і яка саме це була ціль), для української сторони мають значення технічні характеристики нових дронів ворога.

Ворожі телеграм-канали повідомляють, безпілотний літальний апарат “Гранат-4” був створений на НВО “Іжевські безпілотні системи” концерну “Калашников”. Його основне призначення – радіомоніторинг та спостереження за місцевістю. Для цього він використовує спеціальне навантаження, встановлене на борту, в режимі часу, близькому до реального. Зокрема, “Гранат-4” має підсвічування для коригованих боєприпасів “Краснополь”, “Китолов” і “Грань”. Як заявлено, дрон здатен працювати на відстані до 70 кілометрів.

Окупанти заявляють, що на зазначеному відео — перше зафіксоване бойове застосування комплексу з БЛА “Гранат-4” . Хоча у листопаді 2022 року регіональне управління Сил територіальної оборони ЗСУ “Схід” повідомило, що бійці Харківської окремої бригади ТрО захопили російський безпілотник “Гранат-4”.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Фокус
Читайте також