Велика Британія запровадить обмеження для дітей в соцмережах: як це буде працювати

Британським дітям, можливо, доведеться показувати посвідчення особи, щоб користуватися платформами соціальних мереж.

Згідно з новим законопроєктом, опублікованим регулятором Ofcom, від соціальних медіа вимагатимуть запровадити жорсткі заходи перевірки віку. Зокрема, використання ідентифікаційного номера документів, щоб захистити дітей від шкідливого контенту.

Такі платформи, як Facebook і Instagram, які вимагають, щоб користувачі досягли 13-річного віку, щоб приєднатися, повинні забезпечити дотримання вікових обмежень за допомогою нових жорстких перевірок.

Платформам також буде наказано «приборкувати агресивні алгоритми» та запобігати доступу дітей до порнографії та конфіденційного контенту, який пропагує самогубства, самоушкодження та розлади харчової поведінки.

Якщо компанії соціальних медіа не дотримуватимуться нових правил, їм загрожує штраф у розмірі 18 мільйонів фунтів стерлінгів або 10 відсотків світового доходу, а також ризик блокування їхніх послуг і порушення кримінальних справ проти вищого керівництва.

Нові правила мають набути чинності на початку наступного року.

Сер Пітер Ванлесс, виконавчий директор дитячої благодійної організації NSPCC, сказав, що проект кодексу є «бажаним кроком у правильному напрямку» для захисту дітей в Інтернеті.

«Грунтуючись на амбіціях Закону про безпеку в Інтернеті, проекти кодексів встановлюють відповідні високі стандарти та чітко дають зрозуміти, що всім технологічним компаніям доведеться працювати, щоб відповідати очікуванням Ofcom щодо безпеки дітей», — сказав він.

Тим часом активіст безпеки дітей в Інтернеті Ян Рассел, батько 14-річної Моллі Рассел, яка покінчила з собою в листопаді 2017 року після перегляду шкідливих матеріалів у соціальних мережах, сказав, що потрібно зробити більше.

Пан Рассел сказав: «Завдання Ofcom полягало в тому, щоб скористатися моментом і запропонувати сміливі та рішучі заходи, які можуть захистити дітей від широко поширеної шкоди, якій можна запобігти.

«Регулятор запропонував кілька важливих і бажаних заходів, але загальний набір пропозицій має бути більш амбітним, щоб запобігти зіткненню дітей із шкідливим контентом, який коштував життя Моллі.».

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело ua.news
Читайте також