В ЄС хочуть ввести обов’язкове сканування всіх повідомлень користувачів

Європейський союз планує прийняти нові правила, які передбачають широке сканування цифрових повідомлень, включаючи зашифровані дані. Основна мета — боротьба з матеріалами сексуального насильства над дітьми (CSAM). Уряди ЄС розглядатимуть зміни до законодавства з метою впровадження системи “модерації завантажень”, яка аналізуватиме всі повідомлення користувачів, включаючи зображення, відео та посилання, перед їхнім шифруванням, повідомляє psm7.com.

Проте введення такої системи має свої суперечності. Законодавство підтримує потребу в захисті фундаментальних прав, але одночасно відкриває можливість створення “безпечних зон”, де може здійснюватися обмін неприйнятним контентом. Таким чином, в новій системі планується сканування повідомлень до їхнього шифрування, щоб запобігти поширенню такого вмісту через платформи, як Signal, WhatsApp і Messenger.

Президент Signal Мередіт Віттакер вже висловила загрозу припинення діяльності в ЄС, якщо закон стане чинним, оскільки це, за її словами, підриває основи шифрування. Організації, такі як Electronic Frontier Foundation і Mozilla, разом з десятками членів парламенту ЄС, висловили своє незгоду з пропозиціями щодо масового сканування вмісту користувачів і закликали відхилити цей законопроект.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також