Українці в Польщі зможуть отримувати нові послуги: допоможе “Дія”

Цифровізація послуг – це один з напрямів співпраці України та Польщі на даний момент. В найближчих планах – зв’язати український застосунок “Дія” з польським mObywatel.

Про це розповів віце-прем’єр-міністр – міністр цифровізації у новому уряді Дональда Туска Кшиштоф Гавковський.

Дві сторони – Україна і Польща – співпрацюють у розвитку ІТ-індустрії, штучного інтелекту, електронного урядування. Одна з останніх домовленостей – узгоджувати роботу “Дії” та польського mObywatel.

Завдяки “Дії” українці мають автоматичне підтвердження легальності перебування в Польщі. Також вона збільшує можливість їхнього пересування по Європі, адже визнається у всіх країнах ЄС.

mObywatel – це аналогічний застосунок, над яким Польща працює вже кілька років. У липні 2023 року вийшла версія 2.0, яка прирівняла польський Digital ID до пластикових карток. “єДокумент” у “Дії” має таку ж силу в Україні.

Один з українських активів, який використовує зараз Польща, – це людський ресурс. Для польських компаній українські розробники є дуже цінним активом. У Польщі спостерігається дефіцит айтівців, але приплив українських спеціалістів покращує ситуацію в індустрії. Скільки точно українців працюють в сфері IT на польські компанії, наразі невідомо, оскільки вони не завжди знаходяться саме на території держави.

Цікавими є дослідження польського уряду щодо стартапів. З одного боку, близько половини стартапів, які переїхали в Польщу через війну, хочуть повернутися. З іншого боку, серед тих стартапів, які, навпаки, хочуть релокуватися з України, планують облаштуватись саме в Польщі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело epravda
Читайте також