Українці створили ударний дрон-камікадзе “Булава”

На міжнародній виставці оборонної техніки Eurosatory 2024 у Парижі вперше був представлений український дрон-камікадзе “Булава” від компанії UAC.

Цей безпілотник є аналогом російського баражувального боєприпасу “Ланцет”, проте він має значно більшу бойову частину, дальність польоту та здатність автоматично виявляти цілі.

За даними, які були надані в офіційній брошурі, дрон отримав експортну назву Mace, але на його крилах зазначено оригінальне ім’я “Булава”. Його конструкція з Х-подібними крилами надає велику маневреність і здатність уражати цілі в найбільш вразливі місця, повідомляє Defence Express.

Загальна злітна вага “Булави” становить 11 кг, з яких 3,6 кг припадають на потужну комбіновану кумулятивно-термобаричну бойову частину. Дрон запускається з катапульти і може перебувати в повітрі до 50 хвилин, розвиваючи швидкість до 100 км/год. Розмах крил складає приблизно 1,6 м, довжина – близько 1,5 м, а дальність ураження перевищує 60 км.

“Булава” здатна виконувати завдання як вдень, так і вночі, завдяки машинному зору вона автоматично виявляє і супроводжує цілі. Крім того, цей безпілотник може атакувати об’єкти за координатами, що надані оператором.

Розробники стверджують, що дрон “Булава” має високу стійкість до радіоелектронної боротьби, відстежує спуфінг (підміну сигналів) і використовує технологію ретрансляції для збільшення дальності ураження. Також, він може інтегруватися в єдиний контур з розвідувальними дронами.

У порівнянні з російськими версіями “Ланцет 1” і “Ланцет 3”, параметри “Булави” виявляються вищими: більша бойова частина, дальність польоту і тривалість у повітрі, що робить його значно ефективнішим рішенням для сучасних умов бойових дій.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також