Українські військові тестують “рій дронів”: як це буде працювати

Військові розпочали тестування нового дрону, який вже прозвали “дрономаткою”, за аналогією з бджолиною маткою. Як відомо, бджолині матки є дуже плодючими: за добу відкладають до 2000 яєць. У випадку з дронами ефективність, звичайно, не така велика, але ідея та сама.

Отже, “дрономатка” – це великий і потужний БПЛА, здатний носити на своєму борту інші дрони меншого розміру. Принцип дії такий: головний дрон несе на собі корисне навантаження у вигляді дронів до місця призначення, а потім менші дрони вилітають з “дрономатки” і атакують потрібну ціль. Тобто створюється один з варіантів “рою дронів”, про який вже давно і багато говориться.

Завдяки такому поєднанню роботи великого дрону і рою малих можна збільшити дальність польоту і масштабність атак. Поки “малеча” нападає на ворога, “дрономатка” виконує функцію ретранслятора сигналів.

Звичайно, “дрономатка” здатна носити не тільки дрони, а й вибухові пристрої та інший вантаж. Але більш детальні характеристики цього безпілотника наразі не розголошуються.

Цей БПЛА було зроблено за запитом військовослужбовців. Перші взірці попали на тестування до підрозділу “Птахи Мадяра”.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також