Українські розробники створили нові пристрої, що допомагають у розмінуванні територій

Україна зараз очолює список країн, які мають заміновані території. Навіть після перемоги нам знадобляться десятиліття, щоб очистити землю від всіх цих небезпечних пасток. І кожна технічна розробка, яка допомагає у вирішенні цієї проблеми, є надзвичайно важливою.

Під час першого етапу хакатону «Безпечне поле» дев’ять компаній-розробників показали свої технологічні пропозиції. Мова йде про косарки, які здатні викосити траву на замінованому полі. Будь-яка трава та інші парості навколо мін суттєво ускладнюють роботу розміновувачам, а використовувати звичні способи для зкошення трави – дуже небезпечно. Ось тут і приходять на допомогу розробники.

«Головний запит до розробників – створити роботизовані косарки, які зможуть ефективно скошувати рослинність і при цьому мають бути недорогі у виробництві, щоб у разі підриву такі машини можна було швидко замінити. На полі зі скошеною травою нижчий рівень небезпеки для сапера, адже йому легше виявити вибухонебезпечні предмети. А це, своєю чергою, суттєво прискорює процес розмінування», – зазначив начальник Управління з питань гуманітарного розмінування Дмитро Паньшин.

Серед представлених розробок можна знайти чимало різних дронів – від мультиплатформ до роботизованих тракторів. Вартість косарок коливається доволі суттєво – від $5,5 до $19,5 тисяч доларів за одиницю.

Поки що кожна розробка проходить тестування і оцінку фахівців, зокрема, військових, які входили в состав журі хакатону. В подальшому, після вдосконалення, пристрої будуть проходити перевірку в реальних умовах. Вже після цього, якщо тестування будуть вдалими, розробки можуть бути закуплені як державою, так і приватними підприємцями.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело agronews
Читайте також