Українські розробники створили інноваційне взуття для захисту проти мін

Перші замовлення щодо створення протимінного взуття з’явилися від 15-ї бригади саперів. Військові попросили створити засоби захисту для ніг. Розробники погодились і почали експериментувати.

За основу були взяті канадські “протимінні чоботи”, які е називають “спайдерс-бутс”. Але українці цю розробку вдосконалили за допомогою використання біль міцних матеріалів.

Саме взуття виглядає як велика платформа на кількох “лапках”, розставлених в різні сторони. Використовуючи такі чоботи, сапер не встає всією ногою на одне місце на поверхні, а розподіляє вагу у кілька точок одночасно.

Пластик та композитні матеріали, які використовуються при виготовлені, допомагають захистити ногу у випадку вибуху. Цього захисту достатньо і додаткові бронепластини не потрібні, хоча інші виробники таку броню використовують.

Створення потрібної форми відбувається без 3D принтерів. Використовуються лиття пластику у спеціальних формах та запікання листкової протимінної пластини. Це ті технології, що добре знайомі розробникам, які у мирному житті багато років працювали саме з такими технологіями.

Вже відбулися випробування експериментальної партії виробів. Військові високо оцінили захист для ніг, тож тепер на черзі – сертифікація від Міноборони.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело 5.ua
Читайте також