Українські моряки почали активніше використовувати “Дію”, але чи добре це?

Мінцифри опублікувало статистичні дані, які підтверджують, що моряків, які користуються послугами “Дії”, стає більше щомісяця. Міністерство пишається такими результатами і говорить про відсутність корупції. Але водночас це може бути проявом іншої тенденції: моряки намагаються вирішити питання з документами на відстані, щоб не повертатися з рейсів в Україну.

Отже, за інформацією Мінцифри, лише за останні пів року понад 18 тисяч моряків звернулися до “Дії”, щоб вирішити питання з документами. Зокрема, отримали більш ніж 10 тисяч позитивних рішень про видачу кваліфікаційних документів.

Раніше документи отримували лише через приватних посередників. Близько $150 млн проходило повз держбюджету щорічно.

Тепер моряки, завдяки “Дії”, можуть з будь-якої точки світу скористатися сервісами онлайн:

  • присвоєння звання;
  • підтвердження кваліфікації;
  • подання заяви на проходження іспиту — в Україні та в Польщі.

Кожну таку онлайн-заяву розглядає Державна кваліфікаційна комісія моряків. Статус обробки та дані про члена комісії, який опрацьовує заяву, можна відстежити в реальному часі. Так процес стає максимально прозорим та зрозумілим.

“Зручно. Прозоро. Антикорупційно”, – говориться в повідомленні Мінцифри.

“Дедалі більше моряків переходять в онлайн. Уявіть, вони можуть отримати кваліфікаційні документи, навіть перебуваючи в рейсі. Процес дипломування моряків був однією з найскладніших і найкорумпованіших сфер. Раніше реєстр документів контролювали треті особи, а організатори схеми заробляли на цьому до $150 млн на рік,” – зазначає міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

При цьому не слід забувати, що моряки – це одна з тих категорій чоловіків, навколо яких активно точаться дебати: чи варто їх випускати за кордон працювати.

Не секрет, що зараз існує велика потреба в мобілізації і додаткових людських силах на фронті. Водночас, після повномасштабного вторгнення чимало моряків просто не повернулися з рейсів в Україну. Їхні дружини та діти теж виїхали за кордон. Таким чином, Україна залишилася і без людських ресурсів, і без тих грошей, які раніше заробляли українські моряки (до 2022 року вони привозили до країни до $4 млрд щороку).

Тепер, коли моряки можуть оформлювати документи онлайн, в них залишається ще менше мотивації повертатися в Україну, а в українців збільшилася кількість причин для дебатів на цю тему.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також