Українські ІТ-фахівці розробили бойову екосистему DELTA: які переваги на полі бою

Бойова система DELTА – це одна з нових ІТ-розробок, яка вже впроваджується українцями на фронті. Вона дозволяє об’єднати інші технологічні рішення в єдиний комплекс. Зокрема, розробники інтегрують у систему вітчизняні дрони завдяки технології DroneID.

Презентація системи DELTА відбулася на ІТ-конференції DOU Day 2024. Як пояснили розробники, за допомогою DELTА можна в режимі реального часу планувати операції та бачити поле бою, і при цьому – обмінюватися інформацією не тільки в межах підрозділу чи бригади, а навіть із союзниками.

Одна з проблем, з якою стикнулися розробники DELTA, — це переїзд у хмарні ресурси через фізичні знищення дата-центрів росіянами після повномасштабного вторгнення. Крім того, викликом стали масштабування системи та протидія потужним кібератакам.

Як пояснюють розробники, DELTA – це інтеграційна платформа, яка допомагає створити екосистему для використання IT-рішень в армії. Платформа може об’єднувати всі інструменти для швидкого знищення ворога – «від його виявлення до ураження, а також планування використання власних сил», — наголошує майор Центру інновацій Артем Мартиненко.

Серед інтегрованих рішень — технологія DroneID, яка підключає до платформи дрони українського виробництва.

«Екосистема продуктів DELTA постійно розширюється та дає все більше функціоналу для наших військових. Залучення цивільної ІТ-спільноти до розробок військового середовища вкрай необхідне – ми маємо рухатися разом. Цікавість до українських продуктів та долучення до їх створення – результат, якого ми прагнемо. DELTA змінює правила гри у цій війні», – прокоментувала заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Міноборони
Читайте також