Україна збільшує кількість дистанційно керованих машин для розмінування територій

Зараз в українському автопарку знаходиться 85 одиниць роботизованої техніки, яка очищує території від вибухонебезпечних пристроїв. Таку цифру назвала Перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, ця кількість буде збільшуватись мало не щоденно. Зокрема, завдяки постачанню техніки розмінування вітчизняного виробництва.

Для прикладу Юлія Свириденко навела нещодавно презентовану модель “Народний розміновувач”, розроблену компаніями “Завод Кобзаренка” та efarm.pro.

Відомий виробник аграрної техніки та розробник системам точного землеробства й агронавігації створили високопродуктивну колісну машину розмінування. За основу взяли фронтальний навантажувач Т-156, створений на базі сільськогосподарського трактора ХТА-200-06 Харківського тракторного заводу. Ця машина максимально уніфікована з легендою вітчизняного машинобудування ХТА-200.

Завдяки тому, що це – транспорт українского виробництва, проблеми з сервісним обслуговуванням будуть мінімізовані. Мало не в кожному селі на тракторному стані таких машин вдосталь, а на складах агрогосподарств ще й досі лежать у достатній кількості запчастини, не враховуючи списаних тракторів-донорів на задвірках.

Основним робочим елементом техніки є ротор з ланцюгами із гасилом у формі важкого диска, який на великій швидкості обертання ефективно проникає в ґрунт, створюючи відповідні кінетичні навантаження на бойові частини вибухонебезпечних предметів. Це активує міни, провокуючи їх підрив.

Нині завод розробляє потужнішу фрезу для розмінування. Вона буде здатна витримувати без подальшого ремонту не менше трьох вибухів протитанкових мін під робочим органом. Після ремонту мотовило з ланцюговими ціпами знову можна буде використовувати в операціях на знешкодження мін.

Для покращення ходових можливостей саме в процесі розмінування довелося модернізувати коробку передач та гідравлічну систему трактора Т-156, на базі якого створена машина.

Поставили також кастомізований інтелектуальний автопілот з можливістю об’їзду перешкод та віддаленим керуванням. Система автопілота дублюється аварійними режимами й захищена від кібератак.

Нині машина проходить тестування й готується до сертифікації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело 24tv.ua
Читайте також