Україна почала використовувати зброю, про поставку якої Пентагон раніше не повідомляв

Далеко не все озброєння, яке надають Україні західні партнери, виявилося справді дієвим. Наприклад, деякі зразки ракет не здатні протистояти російському РЕБ і це створює проблеми на полі бою, тому українські військові відмовляються від їх використання. Водночас, почали з’являтися інші зразки, які показують значно більшу ефективність.

Одним з прикладів невдалого озброєння є малогабаритні боєприпаси GLSDB. Україна свого часу дуже чекала їх поставок, але в результаті росіяни змогли з ними боротися за допомогою радіоелектронного обладнання.

Схожа ситуація склалася з американськими Excalibur. Як повідомляє видання The Washington Post, рівень успіху снарядів різко впав протягом кількох місяців — до менш ніж 10% уражень цілей. Таким чином, бойовий досвід в Україні спростував репутацію зброї як «один постріл, одна ціль» — принаймні доки Пентагон і виробники США не вирішать цю проблему.

Натомість, снаряди JDAM продовжують використовуватись українським військом.

Ще один приклад – бомба малого діаметру GBU-39, яка виявилася стійкою до перешкод. Згідно зі звітами, майже 90% скинутих бомб вразили ціль. Одна з причин ефективності – це малі розміри снарядів: менша площа поверхні ускладнює виявлення та перехоплення російськими системами. Виявляється, Україна використовує ці бомби з осені 2023 року, але США про цю поставку тоді не повідомляли.

GBU-39 також були адаптовані для наземного використання в пускових установках HIMARS. У Пентагоні вважають, що це збільшить радіус дії реактивної артилерії.

Тим часом, британські Storm Shadow виявилися доволі стійкими до російських перешкод. Причина в тому, що вони спираються не лише на GPS, а на дві інші навігаційні системи, включаючи внутрішню карту, яка відповідає місцевості запланованої траєкторії польоту. Але українські спеціалісти вважають, що росіяни з часом і з цим теж навчаться боротись. Саме так і виглядають «перегони озброєнь».

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також