Україна розробляє власні керовані авіаційні бомби: що відомо

Керовані авіаційні бомби (КАБи) – це один з тих видів зброї, завдяки якій російським військам вдається досягати певних успіхів на полі бою. Коли ворог натикається на міцну українську позицію, яку не вдається взяти “м’ясним штурмом”, тоді росіяни знищують ці позиції подібними бомбами, які мають дуже потужну руйнівну силу.

Ще одна проблема полягає в тому, що ворог запускає КАБи з літаків з далекої відстані і найчастіше Україна не може перехопити і знищити ці літаки. Тому КАБи прилітають на нашу територію безкарно. Посилення авіації, зокрема, поява літаків F-16 допоможе у вирішенні цього нагального питання. Але українці не сидять склавши руки в очікуванні західної допомоги.

Українські розробники займаються модернізацією звичайних вільнопадаючих бомб, аби перетворити їх на коригувальні авіабомби. Про це повідомив начальник авіації командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов в інтервʼю “Донбас Реалії”.

Звичайно, зробити це не так легко: необхідно підібрати крило, GPS-модуль та модуль управління. Тим не менш, робота просувається і невдовзі розпочнуться випробування перших партій таких українських бомб.

Зараз на озброєнні в українських військових є західні авіабомби GBU-39, GBU-62 різних калібрів. Бомби мають дуже високий рівень ефективності:

“Якщо вдається подолати систему ППО росіян, то це 100% влучання в ціль”, — зазначив Голубцов.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Фокус
Читайте також