Україна розпочала серійне виробництво FPV-дронів з «машинним зором»: що це дасть на полі бою

Нові українські FPV-дрони з функцією самонаведення пішли у серійне виробництво. Одна з їхніх додаткових переваг – наявність тепловізійної камери, що допомагає системам комп’ютерного зору правильно розпізнавати цілі.

Виробником цих дронів є компанія Vyriy Drone, а самі БПЛА стали важливою складовою безплатного курсу “Народний FPV”, в рамках якого українці вчаться збирати дрони Victory Drones.

Масове виробництво дронів принесе свої плоди вже в цьому місяці. Як розповів Олексій Бабенко з компанії Vyriy Drone, до кінця травня на фронт мають поставити кілька тисяч штук. Точну цифру назвати складно, оскільки тут багато чого залежить від наявності і поставок компонентів.

Чому наявність тепловізійної камери такий важливий? Як пояснює Бабенко, таке обладнання дозволяє ефективно знаходити замасковану техніку та піхоту.

Наприклад, тепловізійні датчики реагують на тепло людини, навіть якщо вона намагається сховатись.

Що стосується системи “машинного зору”, то ця технологія дозволяє дронам автоматично захоплювати цілі без втручання пілота. Це критично важливо, враховуючи те, що ворог має потужні системи радіоелектронної боротьби, які не дозволяють дронам дістатися цілі. Розробка автопілота для коптерів також виявилася складним завданням, але була успішно вирішена.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також