У Німеччині вперше випробували бойовий дрон з унікальними дозволами на польоти

Військово-повітряні сили Німеччини ввели в експлуатацію свій аеродром безпілотників у Ягелі. Ключовим партнером став німецький оборонний підрозділ Airbus.

Зараз на цьому аеродромі розміщено перший безпілотник дальнього радіусу дії – «Heron TP». Нещодавно він здійснив свій перший політ. Управління авіації Збройних сил Німеччини надало системі ліцензію на використання системи всього за тиждень до цього.

«Heron TP», який оснащений двома гвинтами, безпосередньо пов’язаний Israel Aerospace Industries (IAI), найбільшою аерокосмічною компанією Ізраїлю. Збройні сили Німеччини використовували безпілотники IAI в Афганістані з 2010 року, а пізніше в Малі.

Однак, на відміну від свого попередника, «Heron TP» може оснащуватися ракетами і керованими бомбами. Це озброєння було предметом майже десятирічної «дискусії про безпілотники» в Німеччині, яка нарешті позитивно завершилася у 2022 році. Втім, поки що польоти в Німеччині відбуватимуться без зброї.

Поки що проводиться розгортання першого з п’яти “Heron TP”. Пілотний проект має назву «Національна оборона та оборона Альянсу». Військово-повітряні сили хочуть використовувати безпілотники для доповнення до навчання, яке досі проходило виключно в Ізраїлі. Після 7 жовтня Бундесвер повернув ізраїльським військовим два навчальні безпілотники.

«Heron TP» з авіаційним кодом «3EBD4C» має право здійснювати польоти над північною Німеччиною разом із цивільними та військовими літаками в контрольованому повітряному просторі.

Цей дозвіл є майже унікальним у Європі: на сьогодні безпілотникам IAI дозволено ділити повітряний простір із цивільними літаками лише в Греції, окрім Ізраїлю. Німецькі ВПС хочуть піти ще далі і після «початкової фази» також виконувати транскордонні польоти з бойовим безпілотником. Поки такий тип співпраці існує лише між Францією та Іспанією, де військові літають на конкурентній моделі США «Предатор».

Основним завданням німецького «Heron TP» є «знімальна розвідка» за допомогою різноманітних камер і радіолокаційних систем. Безпілотник призначений, наприклад, для супроводу конвоїв або кораблів. Він може залишатися в повітрі до 27 годин. Однак також можливі внутрішні місії, наприклад, для підтримки поліції у великих інцидентах.

Загальна вартість п’яти бойових безпілотників, включаючи наземні станції та супутникові системи, Міністерство оборони назвала 717 мільйонів євро. Бундесвер виплачує 176 мільйонів євро на розгортання та навчання в Ізраїлі. Очікується, що початкове розгортання в операційній зоні коштуватиме ще 100 мільйонів євро, а також додаткові 43 мільйони євро на першу партію зі 140 ракет.

«Heron TP» також розглядається ВПС Німеччини лише як проміжне рішення до впровадження «Євродрона» з 2030 року, системи, яка також розробляється Airbus і призначена для забезпечення кількох країн ЄС безпілотними можливостями. Згідно з планами, 21 німецький «євродрон» також буде розміщено в Ягелі. Загальна вартість проекту обійдеться щонайменше в 7,6 мільярда євро, причому половина цієї суми припадатиме на Німеччину.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело defence-industry
Читайте також