У мережу злили найбільшу базу паролів з 10 млрд унікальних записів

Дослідники з Cybernews виявили найбільшу базу паролів, яка містить 9,948,575,739 унікальних комбінацій, що зберігаються у відкритому вигляді. Файл з паролями, відомий як rockyou2024.txt, був виявлений на хакерському форумі і є цінною метою для зловмисників, які використовують метод підбору паролів для злому акаунтів.

«Витік RockYou2024 є збіркою реальних паролів, що використовуються людьми по всьому світу. Розкриття такої кількості паролів значно підвищує ризик атак, пов’язаних із підбором паролів», — йдеться у повідомленні Cybernews.

Згідно з наявними даними, файл був опублікований 4 липня користувачем під ніком ObamaCare, який раніше вже викладав дані з попередніх витоків. Дослідники зазначають, що база RockYou2024 може бути використана зловмисниками для атак методом перебору, з метою отримання несанкціонованого доступу до різних онлайн-акаунтів користувачів, чиї паролі потрапили до цього списку.

У повідомленні йдеться, що файл RockYou2024 сформований на основі кількох витоків даних, які сталися за останні два десятиліття. До файлу також додано 1,5 мільярда паролів, які потрапили в мережу з 2021 по 2024 роки. Експерти попереджають, що така велика база паролів може бути використана зловмисниками для різноманітних атак, що становить небезпеку не лише для онлайн-сервісів, а й для промислового обладнання, камер відеоспостереження тощо.

«Крім того, у поєднанні з даними з інших витоків на хакерських форумах і торгових майданчиках, які містять адреси електронної пошти користувачів та інші дані, RockYou2024 може сприяти появі нових витоків даних, фінансових шахрайств та крадіжок особистої інформації», — йдеться у повідомленні Cybernews.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також