У Дії з’явилися нові документи: що треба знати українцям

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров оголосив, що у застосунку “Дія” з’являться електронні свідоцтва про шлюб, розлучення та зміну імені. Також відтепер автоматично до них будуть підтягуватися свідоцтва про народження дітей.

Це оновлення, як пояснив Федоров у своєму офіційному Telegram-каналі 24 червня, робить паперові свідоцтва зайвими для українців, оскільки вони тепер завжди будуть доступні в їхньому смартфоні.

“Вам більше не потрібно буде мати при собі паперові свідоцтва для різних потреб, наприклад, підтвердження зміни імені чи прізвища, отримання пільг або реєстрації шлюбу чи розлучення”, – підкреслив Федоров.

За його словами, нова функція також автоматично підтягуватиме свідоцтва про народження дітей за їхнім податковим номером, що уникне ситуацій, коли мати змінює прізвище і документи її дитини не відображають ці зміни.

“Тепер не треба буде вручну вводити серію та номер свідоцтва. Це спростить життя українцям і уникне адміністративних непорозумінь”, – додав він.

Деякі інші нововведення включають свідоцтва про народження навіть для повнолітніх дітей, які теж будуть автоматично доступні у застосунку “Дія”, якщо вони вже зареєстровані в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян.

“Ми закликаємо усіх брати участь у бета-тестуванні, ділитися своїми враженнями та першими користуватися цією новою можливістю. Це важливий крок у впровадженні електронного урядування в Україні”, – підсумував міністр.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також