Туреччина розробила закамуфльовану «розумну» морську міну

За задумом розробників, створення власної інтелектуальної військово-морської міни під назвою Malaman допоможе усунути залежність ВМС Туреччини від іноземних джерел для мінної війни.

Розробка була представлена на виставці DSA 2024 і, судячи з усього, весь процес створення вже перейшов до завершальної стадії. Функціональна демонстрація міни включала фактичний підрив у морі. Очікується, що масове виробництво розпочнеться пізніше цього року.

Malaman — це сучасна, адаптована та масштабована розумна донна міна, яка може виявляти та класифікувати свої цілі з великих відстаней і високої води за допомогою акустичних, магнітних датчиків і датчиків тиску. Морська міна Маламан може бути закладена підводними човнами, військовими кораблями та авіацією. За словами офіційних осіб компанії, єдиним обмеженням для безпілотних надводних суден для встановлення цієї морської міни є розмір і вага Malaman.

Ця міна здатна виявляти та класифікувати кораблі за категоріями цілей, а потім стратегічно підривати свою боєголовку в оптимальній точці, ефективно ламаючи кіль і топлячи судно. Malaman можна заздалегідь запрограмувати на вибух під певним кораблем серед тих, хто пливе в конвої, пропонуючи можливості точного націлювання.

Malaman має візуальну (у вигляді камуфльованого покриття) та акустичну невидимість, яка гармонує з середовищем морського дна. Міна несе підводну вибухівку на пластиковій основі. Маламан несприйнятливий до швидкого нагрівання та удару кулею.

Міна оснащена системою підводної акустичної ідентифікації свій/чужий і буде оснащена датчиками тиску, вібрації, магнітної аномалії та звуку. З важкою боєголовкою міна використовує метод масового заряджання (ушкодження від розширення/розбухання), щоб нейтралізувати цільовий елемент.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело navalnews
Читайте також