Топ-5 найбільш радіоактивних смартфонів: рейтинг від експертів

Тривалі побоювання щодо можливих наслідків для здоров’я випромінювання, яке випромінюють смартфони, завжди були великими. За даними Stocklytics.com, у 2024 році найбільше радіації випромінювали популярні моделі телефонів Xiaomi та Samsung.

Розвиток технологій поступово збільшував випромінювання смартфонів, подібно до зростання вуглецевого сліду. На жаль, значні технологічні досягнення несуть із собою проблеми, пов’язані з радіацією.

Фінансовий аналітик сайту Едіт Рідс коментує:

“Проблеми розвитку технологій включають випромінювання, якому сприяють виключно вироблені електромагнітні частоти. Матеріали та технологія, які використовуються для виготовлення цих телефонів, впливають на вироблені частоти.”

Топ 5 радіоактивних смартфонів

  • Xiaomi Mi A1 – 1,75 Вт/кг (SAR на вухо); 0,76 Вт/кг (SAR на тіло);
  • Xiaomi Mi A1 LTE – 1,75 Вт/кг (SAR на вухо); 0,76 Вт/кг (SAR на тіло);
  • Xiaomi Mi Max 3 – 1,58 Вт/кг (SAR на вухо); 1,45 Вт/кг (SAR на тіло);
  • Xiaomi Mi Mix 3 5G – 1,56 Вт/кг (SAR на вухо); 1,56 Вт/кг (SAR на тіло);
  • Samsung Galaxy A23 5G – 1,49 Вт/кг (SAR на вухо); 1,25 Вт/кг (SAR на тіло).

Чи справді радіація така сильна?

Втім, хочемо нагадати, що наприкінці минулого року видання The New York Times опублікувало матеріал під назвою “Чи потрібно мені турбуватися про випромінювання смартфона?”. І відповідь експертів у цій публікації відрізняється від поглядів експертів з Stocklytics.com.

New York Times пише наступне:

“Проводити цілий день за смартфоном, ймовірно, не принесе вам ніякої користі. Надмірне використання телефону пов’язують із низкою проблем, включаючи проблеми зі сном, підвищений рівень кортизолу, біль у суглобах і навіть проблеми у стосунках.

Але якщо ви хвилюєтеся через радіацію, експерти кажуть, що вам не потрібно відмовлятися від телефону.

«Немає жодного ризику виникнення чогось небезпечного з випромінюванням від мобільних телефонів», — сказала Гейл Волощак, заступник декана та професор радіології Школи медицини Фейнберга Північно-Західного університету.

Як і всі мобільні телефони (разом з мережами Wi-Fi, радіостанціями, пультами дистанційного керування та GPS), смартфони дійсно випромінюють радіацію, сказала Емілі Кефрі, доцент кафедри фізики здоров’я в Університеті Алабами в Бірмінгемі. Вони використовують невидимі енергетичні хвилі для передачі голосів, текстів, фотографій і електронних листів на найближчі вежі стільникового зв’язку, які можуть відправляти їх практично в будь-яку точку світу.

Але майже три десятиліття наукових досліджень не пов’язують такий вплив із такими медичними проблемами, як рак, кажуть органи охорони здоров’я, включаючи Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів.”

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також