Telegram пропонує нову функцію, яка може загрожувати вашій конфіденційності

Telegram пропонує деяким користувачам безкоштовну підписку Premium в обмін на можливість використовувати їхній номер телефону для надсилання SMS-кодів підтвердження іншим користувачам. Прийняття цих умов передбачає ризик витоку даних, спаму і т.д.

Нова функція називається “Peer-to-Peer Login Program” («Програма однорангового входу»), або просто P2PL. Вперше її помітив Telegram-канал Telegram Info English.

Відповідно до скріншотів, опублікованих каналом, Telegram в деяких регіонах пропонує екран-заставку, де повідомляє користувачам, що вони можуть отримати Premium безкоштовно. Але для цього вони мають допомогти надіслати SMS для входу.

Згідно зі скріншотом, це стосується 0,01% від загальної бази користувачів. Коли користувачі надають доступ, Telegram використовує їхні телефони для надсилання до 100 SMS-кодів підтвердження на місяць іншим користувачам Telegram.

Щоб прийняти умови, потрібно встановити прапорець, але не секрет, що користувачі рідко прочитують умови і правила повністю. Вони можуть дати згоду, не розуміючи наслідки.

А наслідки дійсно можуть бути серйозні – як для безпеки відправників, так і для безпеки одержувачів. Зокрема тому. що вони будуть бачити номери телефонів один одного. Хоча Telegram прямо забороняє зв’язуватися з будь-якими номерами, на які телефон користувача надіслав коди підтвердження, ймовірно, ефективного технічного механізму блокування немає. Подібним чином одержувачі SMS-коду можуть надсилати відправнику додаткові запитання щодо процесу входу або будь-яке інше повідомлення. Telegram прямо каже, що відправники повинні ці повідомлення ігнорувати.

Люди, які приєдналися до програми P2PL, можуть також зіткнутися з проблемами зі своїми операторами мобільного зв’язку. Ймовірно, більшість операторів забороняють абонентам надсилати подібні автоматичні повідомлення через їхні звичайні облікові записи споживачів. Скоріше за все, саме тому Telegram надсилатиме лише до 100 повідомлень на місяць, але навіть у цьому випадку учасники можуть бути забанені своїм оператором.

Нагадаємо, що в Україні давно ведуться дискусії про ризики використання Telegram. Секретар РНБО Олексій Данілов назвав Telegram «дуже небезпечним та вразливим», а представник ГУР Андрій Юсов зауважив, що загрози від Telegram цілком реальні.

Нещодавно у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт про регулювання Telegram

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело androidpolice
Читайте також