Стало відомо, хто винен у багаторічному витоку інформації про розробки Apple

18 березня компанія Apple подала до Вищого суду Каліфорнії позов проти свого колишнього співробітника Ендрю Ода (Andrew Aude). Він працював у підрозділі, відповідальному за операційну систему Apple iPhone iOS.

Apple звинувачує колишнього інженера-програміста у витоку інформації в ЗМІ. За їхніми словами, Єндрю протягом п’яти років надсилав тисячі текстових повідомлень журналістам The Wall Street Journal і The Information. Цікаво, що для цього він використовував iPhone, наданий йому Apple для роботи.

Наприклад, протягом чотирьох місяців Од надіслав понад 1400 текстових повідомлень репортеру Wall Street Journal (WSJ) за допомогою програми для зашифрованих повідомлень Signal.

У позові стверджується, що в цих текстах колишній співробітник Apple назвав кореспондента WSJ ім’ям «Homeboy». В якості доказів компанія надала скриншоти текстів, які Од відправляв цьому журналісту. Зокрема, там говориться: «Не можу дочекатися, коли спалахне хаос, перш ніж співробітники Apple навіть прокинуться».

WSJ була не єдиною медіаорганізацією, з якою Од контактував. У позові стверджується, що колишній інженер-програміст Apple надіслав понад 10 000 текстових повідомлень репортеру The Information.

Підозра щодо Ода виникла в керівництва минулої осені, але співробітник заперечував всі звинувачення на свою адресу.

Apple запропонувала Оду шанс уникнути судового розгляду, співпрацюючи зі слідством. Однак Од відмовився, що призвело до позову, який вимагає від звільненого інженера-програміста компенсувати невизначені збитки.

Деякі з проектів, які Од злив у пресу, включали інформацію про програму Journal для iPhone і Vision Pro. Інженера взяли на роботу в 2016 році і звільнили в 2023 році.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело PhoneArena
Читайте також