США та Велика Британія будуть разом розробляти моделі ШІ

Сполучені Штати та Велика Британія будуть разом розробляти і тестувати моделі штучного інтелекту. Крім того, не виключена можливість обміну персоналом. Обидві країни належать до числа тих держав, що засновують урядові інститути безпеки ШІ.

Відповідний меморандум підписали у понеділок у Вашингтоні міністр торгівлі Джина Раймондо та міністр технологій Великої Британії Мішель Донелан.

У жовтні Британія заявила, що її інститут досліджуватиме та тестуватиме нові типи штучного інтелекту, тоді як Сполучені Штати заявили в листопаді, що запускають власний інститут безпеки для оцінки ризиків від моделей штучного інтелекту та зараз працюють із 200 компаніями та організаціями.

У рамках офіційного партнерства Британія та Сполучені Штати планують провести принаймні одне спільне тестування на загальнодоступній моделі та розглядають можливість обміну персоналом між інститутами.

«Це перша угода такого роду в будь-якій точці світу, — сказав Донелан. — Штучний інтелект уже є надзвичайною силою добра в нашому суспільстві та має величезний потенціал для подолання деяких із найбільших світових проблем, але лише якщо ми зможемо впоратися з цими ризиками».

Генеративний штучний інтелект, який може створювати текст, фотографії та відео, вже викликав хвилювання, а також побоювання, що він може впливати на вибори та потенційно здолати людей і мати катастрофічні наслідки.

У спільному інтерв’ю Reuters у понеділок Раймондо та Донелан вимагали термінових спільних дій для усунення ризиків ШІ.

«Час має вирішальне значення, оскільки незабаром буде випущено наступний набір моделей, які будуть набагато, набагато більш потужними», — сказав Донелан.

За словами Раймондо, адміністрація Байдена планує незабаром оголосити про доповнення до своєї команди штучного інтелекту. «Ми залучаємо всі ресурси уряду США».

Обидві країни планують поділитися ключовою інформацією про можливості та ризики, пов’язані з моделями та системами штучного інтелекту, а також технічними дослідженнями безпеки та захисту штучного інтелекту.

У жовтні Байден підписав указ, спрямований на зниження ризиків ШІ. У лютому Британія заявила, що витратить понад 100 мільйонів фунтів стерлінгів на запуск дев’яти нових дослідницьких центрів і навчання регуляторів штучного інтелекту цій технології.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело gadgets360
Читайте також