США назвали штучний інтелект великою загрозою для виборів: до чого тут Україна

До виборів у США 2024 року залишилося всього шість місяців, тому федеральна розвідка та служби безпеки вже б’ють на сполох. Вони попереджають американських законодавців, що зовнішні супротивники Америки знову намагатимуться вплинути на вибори, використовуючи останні інновації зі штучним інтелектом (ШІ).

Директор національної розвідки (DNI) Авріл Хейнс повідомила законодавцям на слуханнях у Комітеті з розвідки Сенату, що федеральні, штатні та місцеві виборчі посадові особи стикатимуться зі зростаючими загрозами з боку іноземних супротивників.

За словами Хейнс, «технології штучного інтелекту можуть створювати реалістичні «глибокі фейки», орієнтовані на кандидатів».

Наприклад, під час останнього виборчого циклу вже використовувався генеративний штучний інтелект, щоб спробувати завдати шкоди конкретним кампаніям і виборчому процесу.

Цього року “росія залишається найактивнішою зовнішньою загрозою нашим виборам”, – сказала Хейнс.

За її словами, однією з цілей рф буде переконати суспільство не підтримувати Україну у війні. Хейнс зазначила, що цілі Росії «включають розмивання довіри до демократичних інститутів США, загострення соціально-політичного розколу в Сполучених Штатах і приниження підтримки Заходом України».

Для цього рф використовує «великий мультимедійний апарат впливу», який охоплює державні ЗМІ, спецслужби та онлайн-тролів.

Крім того, Китай, Іран та інші країни також намагаються схилити американських виборців, додав Хейнс.

У той самий день, коли Хейнс давала свідчення, Комітет Сенату ухвалив три законопроекти про захист виборів від шахрайського штучного інтелекту. Крім того, двопартійна група сенаторів оприлюднила дорожню карту того, як Конгрес має регулювати технології ШІ.

Разом з Авріл Хейнс свідчила Джен Істерлі, директор Агентства з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA). Вона повторила теми Хейнс та повідомила законодавцям, що федеральний уряд тісно співпрацює з державними та місцевими виборчими чиновниками, щоб забезпечити найбезпечніші вибори 2024 року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело meritalk
Читайте також