Список інтернет-провайдерів, які працюють у блекаут, збільшується: де його подивитись

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав всіх провайдерів України, які можуть працювати у блекаути, додатися на мапу ЛУН. Тоді користувачам буде легше їх знайти.

Мапу ЛУН з переліком провайдерів, які працюють у блекаути, запустили наприкінці минулого року. Спочатку вона була доступна для провайдерів Києва, Київської, Львівської та Одеської областей. Зараз – для всієї України. Про це 25 квітня повідомив Міністр цирової трансформації Михайло Федоров.

Наприкінці листопада минулого року Мінцифра спільно з ЛУН запустили інтерактивну мапу провайдерів, які надають доступ до інтернету під час блекаутів. Мапа показує, чи може провайдер у конкретному будинку дати доступ до інтернету від 4 до 72 годин під час відключень.

Спочатку вона була доступна лише для жителів Києва. Тоді Михайло Федоров анонсував, що згодом нею можна буде користуватися по всій Україні. 25 квітня він повідомив, що всі провайдери країни, які працюють у блекнути, можуть приєднатися до карти.

«Якщо ви провайдер, який забезпечує інтернет на понад 4 години в умовах знеструмлень, і хочете, щоб вас додали на мапу ЛУН, пишіть на пошту misto@lun.ua з темою листа “Стійка Україна”», – повідомив Федоров.

Він пояснив, що важлива перевага цієї карти — користувач може перевірити оцінки інших користувачів про те, чи працює інтернет під час знеструмлень протягом того проміжку часу, який зазначив провайдер.

«Рекомендую не тільки читати ці відгуки, а й залишати свої, щоб на мапі були тільки достовірні дані. Через постійні російські атаки на енергоінфраструктуру в декількох регіонах відключають електрику, а доступ до інтернету має бути завжди, щоб елементарно залишатися на звʼязку», – зауважив Федоров.

Він закликав українців, обовʼязково подбати про стабільний та стійкий інтернет вдома.

«Перевірте на мапі ЛУН чи спитайте в провайдера, чи може він забезпечити вас інтернетом при знеструмленнях. Одна з найефективніших та найбільш стійких оптоволоконних технологій — xPON. Вона найдовше може вас забезпечити стійким інтернет-доступом», – сказав міністр.

Федоров порадив вибрати провайдера, який використовує оптоволоконні технології, щоб мати інтернет під час знеструмлень.

Читайте також:

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело informator
Читайте також