Штучний інтелект рятує слонів в Індії

Один з індійських штатів, Таміл Наду, почав використовувати штучний інтелект, щоб вберегти слонів від загибелі на залізничних коліях.

На жаль, подібні трагедії на залізниці штату зростає. Лище за останні 10 років зафіксовано 36 випадків загибелі слонів в результаті зіткнення з потягами.

Одинадцять із цих смертельних випадків сталися на двох залізничних коліях поблизу Мадуккараї, де ліс межує зі штатом Керала. Ці сліди перетинаються з міграційним шляхом слонів до сусідніх лісів.

У 2021 році вищий суд штату зобов’язав управління лісів і залізниці запобігти загибелі слонів на цих коліях. Рішенням проблеми стали спостережні системи на основі ШІ.

Наразі лісовий департамент встановив 12 веж уздовж двох залізничних колій. Кожна вежа обладнана камерою зі штучним інтелектом. Ця техніка здатна створювати теплові зображення та зображення у видимому світлі, а також переглядати в реальному часі.

Коли слонів виявляють у межах 100 футів від залізничної колії, попередження надсилаються працівникам лісу та залізниці, які координують роботу, щоб уповільнити рух поїздів і відвести слонів. Чотири людини постійно контролюють систему в диспетчерській біля залізничної колії.

Протягом кількох місяців після впровадження, система штучного інтелекту виявила майже 400 випадків наближення слонів до залізничних колій і негайно повідомила про це залізничним адміністраціям, таким чином запобігши потенційним нещасним випадкам.

Раніше працівники лісництва проводили регулярне патрулювання вздовж залізничних колій, щоб стежити за активністю слонів. Пані Саху сказала, що цей метод має обмеження, а забезпечення повної безпеки слонів від нещасних випадків становить «значні проблеми».

Проєкт був запущений у лютому 2024 року. Вартість – 72,4 мільйона рупій (867 758 доларів).

Це не перший випадок, коли штучний інтелект використовується для захисту дикої природи в Індії. У грудні федеральне міністерство залізниць Індії заявило, що впроваджує систему спостереження на основі штучного інтелекту під назвою Gajraj у слонових коридорах у кількох штатах країни.

В таких африканських країнах, як Габон, Кенія та Ботсвана, системи камер штучного інтелекту теж використовуються для збереження слонів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело ВВС
Читайте також