Шкідлива програма атакує користувачів Mac, прикидаючись грою GTA6

З’явилося нове зловмисне програмне забезпечення, яке виглядає, як GTA6. Воно створене спеціально для macOS і його основна мета – отримати ваші персональні дані.

Підрозділ кібербезпеки MacPaw під назвою Moonlock виявив новий зразок зловмисного програмного забезпечення: це виявився варіант програми для крадіжки паролів (PSW). Це програма троянського типу, призначена для збору логінів і паролів із заражених машин.

Зловмисне програмне забезпечення маскується або під “копію” GTA 6, або під піратську версію Notion. Таке маскування – це поширений трюк, який викликає довіру у споживачів і вони встановлюють на комп’ютер неперевірену і ненадійну програму. Після встановлення програма шукає на комп’ютері паролі та важливі файли, щоб викрасти їх і переслати хакеру за допомогою електронної пошти.

Примітно, що на всіх комп’ютерах Mac встановлена версія macOS Gatekeeper, яка працює у фоновому режимі. Вона запобігає завантаженню з Інтернету непідписаних програм, які можуть містити зловмисне програмне забезпечення. Однак користувач може змінити цю функцію безпеки, просто клацнувши правою кнопкою миші файл DMG і натиснувши «Відкрити». Кіберзлочинці використовують цю лазівку, додаючи графічні вказівки користувачеві, як відкрити шкідливий файл.

Щоб захистити себе, важливо не встановлювати програми з ненадійних джерел і не надавати доступ до своїх особистих даних, якщо вас про це попросять. Також важливо постійно оновлювати комп’ютер і програми, щоб гарантувати їх безпеку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело 9to5mac
Читайте також