Ще одна система ППО приїхала в Україну: на що вона здатна

Німеччина передала Україні ще одну систему Iris-T SLM для відбиття російських авіаударів. Система ППО вже прибула в Україну. Таким чином, у нас тепер є чотири системи Iris-T середньої дальності та одна система Iris-T малої дальності. Про це повідомляє Spiegel.

Вироблена компанією Diehl Defence, IRIS-T — це ракетна система наземного базування середньої дальності з самонаведенням із радіусом дії 40 кілометрів і максимальною висотою польоту 20 кілометрів.

Ракета базується на раніше розробленій і широко розгорнутій керованій ракеті класу «повітря-повітря» IRIS-T. Компанія-виробник стверджує, що «вибіркова адаптація», в тому числі обтічна носова частина, надає йому покращену дальність і висоту. Керування вектором тяги «забезпечує максимальне поперечне прискорення безпосередньо після запуску, що також дозволяє вражати цілі на дуже короткій відстані».

Встановлена на вантажівці, система має багатофункціональний радар, здатність супроводжувати відразу кілька цілей і призначена для ураження стратегічних бомбардувальників, винищувачів, ударних вертольотів, протирадіаційних ракет, крилатих ракет, керованих бомб, безпілотників і великокаліберних ракети. Ракета наводиться на ціль через канал передачі даних. Опинившись у безпосередній близькості, інфрачервоний привід із зображенням захоплює ціль для кінцевої фази бою. Оскільки сама ракета не має активного радіолокаційного самонаведення, вона не може бути заглушена або збита з пантелику і не буде прямо попереджати про наближення за допомогою радіолокаційних випромінювань. Хоча радар керування вогнем потенційно може бути виявлений, або ракета може бути спрямована в загальну зону цілі за допомогою стороннього датчика.

IRIS-T SLM можна інтегрувати з різними системами наведення, включаючи обладнання Ground Master від Thales і Giraffe Radar від Saab.

Вся система IRIS-T SLM була вперше успішно випробувана в 2014 році в присутності міжнародних представників.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також