Росіяни оголосили нагороду за перший збитий український F-16

Росіяни розмріялися про те, як будуть збивати літаки F-16, які ще навіть не з’явилися в Україні. Директор уральської компанії «Форес» Сергій Шмотьєв оголосив винагороду в розмірі 15 мільйонів рублів (це приблизно 167,7 тисяч доларів) за перший збитий винищувач F-16. Ще 500 000 рублів (тобто 5591 доларів) за кожен наступний літак.

Очікується, що літаки F-16 американського виробництва, які будуть передані такими країнами, як Данія та Нідерланди, надійдуть у середині року або, можливо, пізніше. Багато західних експертів і військових вважають, що їх прибуття в Україну багато в чому залежить від підготовленості та підготовки українських пілотів.

За даними грецького ресурсу Defence-Point, грецький офіцер ВПС Греції (HAF) вже прибув до Києва. Цей грецький офіцер, як повідомляється, пілот-інструктор, який має досвід оперативного використання винищувача F-16, підкреслює готовність зміцнювати українські можливості. Однак видання тримає в таємниці особу офіцера.

Військово-повітряні сили Греції накопичили значний досвід роботи із західною бойовою авіацією, зокрема через напруженість і конфлікти з Туреччиною. Це включає глибокі знання ближнього повітряного бою та ефективного використання винищувачів у місіях «повітря-повітря», як підкреслює Defence-Point.

Кілька міжнародних повідомлень, у тому числі з України та Китаю, підтверджують, що перша група українських пілотів F-16 завершила навчання в США. Точна кількість підготовлених пілотів залишається невідомою, але це досягнення є помітним прогресом.

Раніше цього року офіційний представник оборони США повідомив журналу Air & Space Forces Magazine, що четверо українських пілотів навчаються у 162-му авіакрилі на базі Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Арізона. Крім того, 20 осіб допоміжного персоналу проходили навчання на об’єднаній базі Сан-Антоніо в Техасі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело bulgarianmilitary
Читайте також