Росія змусила компанію Mozilla заблокувати VPN та інші антицензурні додатки

Компанія Mozilla, виробник популярного веб-браузера Firefox, почала блокувати різні додатки, які допомагають обійти цензуру. Ці застосунки росіяни використовують для того, щоб обійти обмеження на користування Інтернетом, встановлені російським урядом.

Додатки були заблоковані на вимогу російського федерального цензурного агентства “Роскомнагляд”. Про це йдеться в заяві Mozilla для The Intercept.

«Після нещодавніх регуляторних змін у росії ми отримали постійні запити від “Роскомнагляду” з вимогою видалити п’ять доповнень із магазину доповнень Mozilla, — сказав представник Mozilla у відповідь на запит про коментар. — Після ретельного розгляду ми тимчасово обмежили їх доступність у росії».

Розробники цифрових інструментів, призначених для обходу цензури, нещодавно почали помічати, що їхні додатки для Firefox більше не доступні в Росії.

8 червня розробник Censor Tracker (це доповнення для обходу обмежень інтернет-цензури в росії та інших країнах колишнього СРСР), опублікував допис на дискусійних форумах Mozilla Foundation, заявивши, що їх розширення недоступне для користувачів у рф.

Розробник іншого доповнення Runet Censorship Bypass, спеціально розробленого для обходу цензури “Роскомнагляду”, повідомив, що їх розширення також заблоковано. Розробник заявив, що не отримував жодного попередження від Mozilla щодо блокування.

Також заблоковано два додатки VPN, Planet VPN і FastProxy — останній явно розроблений для російських користувачів, щоб обійти російську цензуру.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також