Російські магазини почали відкрито продавати термінали Starlink в Інтернеті

Термінали Starlink з’явилися в продажу в російському інтернет-магазині. Як повідомляє The Wall Street Journal (WSJ), техніка надходить прямо в руки окупантам на фронті.

“Продавець московського інтернет-магазину shopozz.ru доповнив свій звичайний бізнес із продажу пилососів і кріплень для телефонів продажем десятків інтернет-терміналів Starlink, які опинилися з росіянами на передовій в Україні,” — говориться в публікації WSJ.

Попри те, що Росія заборонила використання Starlink, останніми місяцями з’явилося безліч посередників, які купують термінали й відправляють їх російським військам. Це підриває перевагу на полі бою, яку колись використовували ЗСУ, що також використовують Starlink.

“Московський продавець, який в інтерв’ю назвався лише Олегом, сказав, що більшість його замовлень надходить з «нових територій» — тобто окупованих Росією частин України — або «для використання військовими». За його словами, волонтери передали обладнання російським військовим в Україну,” — продовжує WSJ.

Starlink дає змогу керувати безпілотниками та використовувати інші передові технології, які стали важливою складовою війни.

“Поширення обладнання, яке легко активується, втягнуло SpaceX у брудну геополітику війни. У компанії є можливість обмежити доступ до Starlink за допомогою геозонування, зробивши сервіс недоступним у певних країнах і місцях, а також за допомогою деактивації окремих пристроїв”, – зазначає видання.

Видання відстежило продажі Starlink на численних російських онлайн-майданчиках, включно з тими, які пов’язані з американськими продавцями на eBay. Вона також опитала російських і суданських посередників і перекупників і простежила за російськими групами волонтерів, які доставляють обладнання SpaceX на передову.

Розслідування показало, що для обладнання Starlink існує тіньовий ланцюжок поставок, завдяки якому укладають таємні угоди в Африці, Південно-Східній Азії та ОАЕ, внаслідок чого тисячі пристроїв потрапляють до рук деяких ворогів США і військових злочинців. Багато з цих кінцевих користувачів підключаються до супутників за допомогою функції роумінгу Starlink після того, як дилери реєструють обладнання в країнах, де Starlink дозволено.

У Росії посередники купують обладнання, іноді на eBay, у США та інших країнах, зокрема на чорному ринку в Центральній Азії, Дубаї або Південно-Східній Азії, а потім контрабандою ввозять у Росію. Російські добровольці відкрито хваляться в соціальних мережах, що постачають термінали для армії.

Київські чиновники заявили, що зв’язалися з компанією SpaceX з приводу використання російськими військами терміналів Starlink на території України й що вони спільно працюють над розв’язанням проблеми.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело WSJ
Читайте також